BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie toleranciją

2011-01-20

Tolerancija - sugebėjimas pripažinti ar priimti svetimas nuomones bei idėjas, sugebėjimas pakęsti ar iškęsti kažką tai, sugebėjimas nusileisti.

Kai buvo dalinama tolerancija, pirmas atėjo Skorpionas. Pasiteiravo, kas ta tolerancija, ir ar jos pagalba galima kankinti. Sužinojęs atsakymą, surūgo, kažką užsirašė į juodąją knygą, ir mosikuodamas bizūnu, pasišalino.

Ožiaragiui buvo nesolidu stumdytis eilėje, todėl atsiuntė kurjerį - Šaulį. Šaulys paėmė pilną kuprinę tolerancijos, tačiau grįžinėdamas užsisvajojo, išvyko į kitą šalį, ten sugebėjo pamesti kuprinę, tuomet parašė Ožiaragiui, kad tokias užduotis sugeba duoti tik ožiai raguoti, ir daugiau neimdamas į galvą, nukeliavo sau toliau.

Vėžys surado pamestą Šaulio toleranciją. Ir kažkur paslėpė. Kartais jis ją atranda, visą iš karto, po to išsigąsta, kad ją gali pavogti, tai paslepia vėl, ir dažnai pamiršta kur. Ir kai pradeda šnekėti, kad visi aplinkui - ne draugai geriausi, o vilkai aršiausi, reiškiasi, vėl nebepamena, kur paslėpė.

Svarstyklės atėjo punktualiai laiku, mandagiai paprašė kelių gražesnių tolerancijų, ir nuo to laiko beveik jomis nesinaudoja, nes niekaip neapsisprendžia, kuri iš jų tinkamesnė.

Vandenis atėjo vienas iš pirmųjų, tačiau jį išmetė iš eilės po to, kai jis pradėjo kalbėti, kad tasai, kuris padarė toleranciją, iš tiesų šitą “š” sulipdė pagal “jaunojo techniko” brėžinukus, ir jis, Vandenis, kai turės laiko, padarys kur kas geresnę.

Mergelė ilgai skaičiavo, kiek aukščiausios rūšies tolerancijos jai reikia, ir pražiopsojo savo eilę. Todėl jai atiteko tik mažytis pavyzdėlis aukščiausios rūšies tolerancijos, ir kad taip nesikrimstų, priedo atidavė bezmėną, kuriuo tolerancija buvo sveriama. Nuo tada Mergelė vaikšto ir sveria kiekvieną toleranciją, o savojo - mažojo pavyzdėlio aukščiausios rūšies - beveik niekam nerodo.

Avinas norėjo ateiti pirmas, bet pakeliui sutiko Žuvis, kurios jau buvo pasiėmusios savąją toleranciją. Žuvims pavyko pasprukti, tačiau jų tolerancija nukentėjo. Ten, kur prisilietė Avinas, ji tapo kreiva ir sutrūkinėjusi. O prisilietė jisai beveik visur. Tuo tarpu Avinas patraukė namo, kadangi jisai ne lochas, kad būtų ne pirmas, tuo labiau sekantis po Žuvų. Tačiau pats žodis “tolerancija” jam taip patiko, kad net išraižė jį ant savo mėgstamiausios beisbolo lazdos.

Liūtas neatėjo visai, nes nežinojo, kas ta tolerancija, o kadangi taip, tai ir taip aišku, kad tai nieko vertas šlamštas.

Atėjęs Jautis visiems įtikinamai paaiškino, kad toleranciją jisai jau turi savąją, pačią geriausią, geresnės ir nebūna, o kas su tuo nesutinka - tegu žingsniuoja į visas keturias puses.

O vėlai vakare, kuomet visi jau seniai išsivaikščiojo, ir beliko tik maža šiukšlių krūva iš tolerancijos likučių, tik truputi pavėlavę, atbėgo Dvyniai. Apsižiūrėjo ir surinko visus likučius. Ir nuo tada tolerancijos pas Dvynius - nors vežimu vežk, tačiau kartais atrodo, kad ją jisai sąvartyne surado.

Šaltinis: interneto folkloras

Patiko (8)

Rodyk draugamsKomentarai (8) apie "Apie toleranciją"

 1.   Namas rašė:

  Subjektyvus komentaras:
  Tolerancija yra blogai. “…sugebėjimas pakęsti ar iškęsti kažką tai, sugebėjimas nusileisti…” maždaug pasako esmę tolerancijos. Toleruoti reiškia kęsti kažką kas tau nepatinka, bet kiek bebūtum tolerantiškas vistiek išlįs tavo priešiškumas.

  Kokia yra geresnė alternatyva tolerancijai? Priimti žmones tokius kokie jie yra. Tai reiškia, kad tavo meilė tam žmogui yra nepriklausoma nuo jo savybių.

  Tolerancija sukelia nepasitenkinimą, o kai priimi žmones tokius kokie jie yra tu gauni proto ramybę. Tai yra kelias į laimę.

  Tokia mano ta subjektyvi nuomonė :].

  Anksčiau aš irgi galvojau, kad tolerancija yra gerai, kol aš supratau kas tai yra ir kuo tai skiriasi nuo to, kai tiesiog priimi žmones tokius kokie jie yra. Ir tada aš supratau, kad aš neesu tolerantiškas. Ir nenoriu būti.

 2.   Laura rašė:

  Koks nuotaikingas įrašas. Pakėlė nuotaiką nuo pat ryto. Ir tiesos šiek tiek yra. Mintyse rikiavau savo pažįstamus ir žiūrėjau, kaip kam atitinka. :)

 3.   Subjektyvi rašė:

  Aš - liūtas, man tinka :D

 4.   Lea rašė:

  Klausykit, o ka daryt, jei seimoje Liutas+Jautis?….. Vos nenumiriau is juoko perskaicius :) Taiklu.

 5.   linoreta rašė:

  Su naujuoju avataru sveikinu! Gerai , kad pamačiau, o tai būtum kitą kartą prasprūdus :)))

 6.   Bernadeta rašė:

  Mergelės toks šiek tiek blondiniškas požiūris į toleranciją. Tiek to, imu :)

 7.   Subjektyvi rašė:

  linoreta, ačiū, bet tai mano pirmasis pokytis per tiek laiko. Dabar gal bus dažnesnis poreikis atsinaujinti. :)

  O man pasirodė, kad mergelė labiau rafinuota :)

 8.   atfatf rašė:

  Gražiai išrašyta. Pamokomai. Kažkaip taip ir yra. Deja.

Rašyk komentarą