BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vienas labai realistiškas ir žiaurus, kitas labai realistiškas, bet beprotiškai juokingas :) Abu rekomenduoju pažiūrėti ir įvertinti, man jie abu paliko tikrai gerą įspūdį.

Pirmasis apie žiaurius Staliningrado įvykius - “Priešas už vartų”/ ”Enemy at the Gates” . Meilė, įtampa, sugriautas miestas, daug kraujo ir karo vaizdų,  gausybė žinomų aktorių. Pagrindiniai paminėti ant DVD viršelio, tad nekopijuosiu ;) Filmo siužetas pagal tikrus įvykius.

“Aprašymas:
Vasilijus iš Uralo nuo pat vaikystės turėjo taiklią akį. Prasidėjus antrajam pasauliniam karui, Vasilijus tapo vienu taikliausių sovietinės armijos snaiperių.

Vos per kelias savaites jaunuolis nušovė daugiau kaip šimtą keturiasdešimt vokiečių kareivių. Mūšio lauke Vasilijus sutiko jauną rusų karininką Danilovą. Naujasis draugas paskolina savo šautuvą ir, pasinaudojęs pažintimis politiniuose sluoksniuose, suteikia Vasilijui didvyrio vardą. Apie vaikiną sklinda legendos ir Stalingrado gynėjams jo žygdarbiai suteikia viltį laimėti.

Netrukus Vasilijus susidraugauja su berniuku Saša, kurio mama supažindina jaunuolį su rusų snaipere Tania Černova. Vasilijus iš pirmo žvilgsnio ją įsimyli. Snaiperį jaudina nelaiminga rusų merginos istorija. Tanios tėvai yra ištremti į nacių koncentracijos stovyklas. Snaiperio draugas Danilovas taip pat įsimyli Tanią.

Gandas apie taiklų snaiperį Vasilijų Zaicevą pasiekia patį Hitlerį. Į miestą prie Volgos gelbėti fašistų kariuomenės garbės vyksta profesionalus ir bebaimis nacių snaiperis Maršalas Kionigas. Jo užduotis - pašalinti garsiausią Rusijos snaiperį Vasilijų Zaicevą.
Tuo metu Vasilijų beprotiškai slegia santykiai su Danilovu ir nelaiminga meilė Taniai.

O čia dar neišvengiama kova su nacių asu. Miesto griuvėsiuose prasideda nenuspėjamas ir neįtikėtinas dviejų profesionalių snaiperių žaidimas. Po šios kovos liks tik vienas. Kuris nugalės?”

Antrasis - komedija, na labai smagi komedija, :)) Tai čekų kurtas filmas “Aš aptarnavau Anglijos karalių”/”I served The King of England”. Netradicinės situacijos, nacių kasdienybė kitu kampu, veiksmas vyksta Čekijoje. Kas dalyvavo kuriant išskirtinę vokiečių naciją, kur vaikai į pasaulį ateidavo dirbtinio apvaisinimo būdu, o donorais ir surogatinėmis motinomis tapdavo tik šviesūs, sveiki ir gražūs žmonės.

 

 

Ištrauka iš filmo recenzijos, šaltinis  :

“Nuo pirmų minučių, žiūrovas įkeliamas į atpažįstamai specifinio liaudiško humoro vagą. Humoro, labai besiskiriančio nuo ekscentriško prancūzų, arkliško amerikiečių, banaloko lenkų, kartais vulgaroko rusų humoro. Tiesa, čekų šposai, kaip artimesni slaviškai kultūrai, kiek daugiau panašūs į paskutinias dvi paminėtas “rūšis”, tačiau savuoju išlaikymu, nenusipiginimo juokinimui dėl juokinimo, pakyla aukščiau jų. Jeigu tai daro toks talentas kaip Jiri Menzel…

Patikėkite, filmą įdomu žiūrėti ne vien dėl konteksto “kas gi toliau vyks su herojumi”, bet dar daugiau dėl betarpiško stiliaus, liaudiškų nuotaikų. Geros ir istorinės pamokos pateikiamos filme. Ir jei iki šiol nesugundžiau pamatyti “Aš aptarnavau Anglijos karalių”, tai paporinsiu, jog negalėčiau nurodyti, kuriame filme neseniai mačiau taip gražiai pristatomas jaunas Čekijos gražuoles! Negali atitraukti akių nuo talentingai nufilmuotų jų veidukų, kūno linijų. Filme jas prisimena jau pasenęs pagrindinis herojus (norisi ir ne vien prisiminimuose jam pabendrauti), ir čia pat kitoje, pagrindinėje filmo linijoje, rodomas jis, kai buvo jaunas. (Tik vargu ar sėkmingas sprendimas imti nepanašius aktorius suvaidinti tuos personažus). Graži ir vokietaitė Julia Jentsh,  suvaidinusį lemiamą vaidmenį pagrindinio veikėjo čekų kelnerio gyvenimo likime. Ogi Julia Jentsh, tai aktorė, gavusi Berlyno kino festivalyje geriausios aktorės prizą už tragišką vaidmenį filme “Sophie Sholl”, kuris patiko Kino Pavasaris 2006 m. žiūrovams.”

Patiko (0)

Rodyk draugamsRašyk komentarą