BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Toliau rašinėlis - ’skola’ apie Italiją. Kad nepasimestų. Tęsėme, po Toskanos, ‘piligriminę’ - pažintinę kelionę po Italiją, ir kita tarpinė stotelė - Adrijos jūros pakrantėje įsikūręs prašmatnusis kurortas Rimini, prabangių vilų ir žvaigždinių viešbučių, naktinių barų ir gerų restoranų oazė, kuri tiesiog okupuota rusų, baltarusių ir kt. kaimyninių šalių atstovų. Čia jie labai gerai jaučiasi, ir parašysiu kodėl. Dar “laukiniais” 90-aisiais Rimini buvo pirmasis kurortas, į kurį buvo paleisti reguliarūs tiesioginiai reisai. Ne tik poilsiui, bet ir verslui. Būtent čia buvo visų spekuliantų bazė Italijoje. Tai Rimini tapo centriniu “paskirstymo” punktu, kur suveždavo visus prabangių prekinių ženklų drabužius, buvo įkurti didmeninės prekybos angarai, ir apsukrūs rusai - tarpininkai perparduodavo visos Rusijos spekuliantams. Didžiausios terbos su outletiniais nukainotais drabužiais, avalyne ir aksesuarais, viskas buvo vežama ir perparduodama prašmatniuose “butikuose” ar tiesiog prekybos taškuose. Viskas vyksta ir dabar. Prieš tiek metų pradėjusios verslą rusės seniausiai ištekėjo už italų, sukūrė šeimas ir toliau sėkmingai puoselėja verslą. Tai gi, rusai pažino, pamilo ir žinojo Rimini, ir Rimini neliko skolingas :) Daugumoje viešbučių dirba rusakalbiai administratoriai, todėl nereikia stebėtis, jei aptarnaus Mašos ir Natašos. Jei prabilsite rusų kalba, būsite savas, ir kaip savam patars, padės, suras, nuoširdžiai ir plačiai nuo dūšios. Restoranuose meniu rusų kalba, daug reklamos viešbučiuose rusų kalba (apie prašmatnias vardines parduotuves). Nebūkite rusofobais, jei mokate rusiškai, nes čia tas liguistas “viau rusai” atrodys keistai ir juokingai. Čia ilsisi turtingi ir labai turtingi rusai ar tiesiog dosnūs rusakalbiai, o tokius visi ant rankų nešioja ir dar daugiau.

Tai išties nepigus kurortas, galbūt nepatiks Palangos tipo kurortų nekentėjams, kaip matote nuotraukoje, ramybės ir tylos čia nebus, tačiau vertas dėmesio. Jei reikia aktyvesnio poilsio ir ypač jei turite vaikų. Jiems Rimini tikrai yra ką veikti, o taip. Keli atrakcionų parkai, delfinariumas, sumažintų Italijos architektūros šedevrų parkas, zoologijos sodas. Pačioje rivjeros pradžioje įkurtas prašmatnus mini golfas su 18 užduotėlėm - duobutėm, vaikam ir jaunimui - batutai. Taip naktį šviečia mini golfo parkas, grožis grožis:

Daugybė prabangių, vidutinių ir pigesnių restoranų. Jūra šiaip “nieko gero”, nes jei matote nuotraukoje, ji tiek metrų yra sekli, vos ne “iki kelių”, eini eini ir niekur nenueini, vonios maudynių gylis. BET. Mažamečiams tai saugus gylis, vaikams rojus. Prie jūros veikia naktiniai barai ir klubai, todėl kiek triukšminga toje pusėje.

Atvykome nieko nerezervavę, ekspromtu, kaip ir į kitus Italijos miestus, todėl tiesiu taikymu važiavome į pakrantėje įsikūrusius viešbučius. Pirmasis viešbutis ‘Sporting’ mums labai patiko, deja, visas buvo užimtas, nes, pasirodo (po to labai juokėmės), vyksta kelių dienų Oriflame lyderių iš Rusijos konferencija. Pakabintas didžiulis plakatas prie įėjimo, dar norėjau nufotografuoti, bet kažko patingėjau. Va kaip reikia vesti smegenų plovyklos konferencijas. Prabangiai, rojuje, keturių žvaigždučių viešbutyje, ant jūros kranto. Gali pasijausti prisilietęs prie būsimų lobių. Tik platink Oriflame. Tai gi.. Nepavyko patekti, bet nieko, viešbučio administratorė “Nataša”, labai geranoriška ir paslaugi mergina, paskambino į kitą, pasiteiravo kas kaip, pasiderėjo už mus dėl nuolaidų, ir sėkmingai įsikūrėme ‘De Londres’, visai netoliese. Nedidelis, bet labai jaukus, su idealiais pusryčiais (visko daug, įvairaus, šviežiai spaustos citrusų ir šviežių daržovių sultys), nemokamas parkingas. Du idealūs dviviečiai kambariai su pusryčiais kainavo 200 eurų, su nuolaida “Natašos” dėka. Po Florencijos viešbučio ir Sienos vilos su kontinentaliniais pusryčiais - labai geras kainos ir kokybės santykis, čia pasirodė pigiau. Na bet kaip kam pasiseks, galima ieškoti labai pigiai ir labai dosniai, mes neieškojome, nebuvo tokio tikslo.

Pavargę nuo itališkos virtuvės, baisiai skamba, bet.. , navigacijos pagalba susiradome artimiausią kiniečių restoraną ‘Grande Cina’ (labai stokojame tokio maisto Kroatijoje, todėl visur ieškome egzotikos, o Kroatijoje su italų virtuve viskas ok), ir galiu pasakyti, kad virtuvė ideali. Restoranas įsikūręs prie pat kanalo ir Žvėryno tipo rajone, todėl su malonumu pasivaikščiojome, apžiūrėjome prašmatnias vilas.

Kaip tik vakarieniavo vietinis Rimini elitas ar “elitas”, nežinau, bet stalai buvo gausiai nukrauti, ir ponai buvo tikri. Interjeras (kaip ir daugumos kiniečių restoranų) neįspūdingas, bet jaukus kiemelis nuteikia pozityvui. O virtuvė…. Ji tikrai verta dėmesio. Keturiems sumoje įvairiapusė vakarienė (su antiena, visaip kaip pagamintais krevečių patiekalais, sriubom, užkandžiais ir gėrimais, ir alkoholiniais priedo) kainavo 60 eurų, kas yra labai pigu, žinant Italijos kainas, o jei dar priminti, kad tai kurortas, Rimini, rusai, Rimini, rusai, tai praktiškai “nemokamai”. :D V.ž. jei norėsite egzotikos ir nebrangiai pavakarieniauti, tai rekomenduoju, nenusivilsite.

Atrakcionų parkas ‘Mirabilandia’, keli km iki Rimini. Tik jam atradome laiko - duoklė vaikams, kaip gi, reikia. Daug svaigimo, reklamos, o realiai, po vieno naujausių ir prašmatniausių atrakcionų parko ‘Gardaland’ Veronoje aplankymo, ‘Mirabilandija’ tėra nutriušęs antikvaras su a la sovietmečio ar tos pačios Palangos lygio karuselių dizainu, o bilietų kainos tikrai nemažos. Nieko nuostabaus, juk parkas atidarytas 1992 metais, o technologijos ir mados kinta žaibiškai. Nerekomenduoju. Nebent būsite Rimini pusėje ir neturėsite ką veikti. Akis badanti nešvara, kaip vyras pasakė “jaučiuosi kaip Rumunijoj”, jaučiasi apleisto parko nuotaika, liūdno vaizdo kavinukės ir valgyklos. Iš esmės viskas pasenę, nešviežia, abejingumas. Parko atrakcionams galima skirti apie 4 valandas. Tačiau šis parkas turi vieną gerą pliusą - tai vandens mėgėjams skirtas specialus paplūdimys ir specializuoti atrakcionai, todėl būtinai eikite su maudymosi kostiumėliais arba turėkite su savimi. Arba negailėkite viršutinės aprangos pasilaistymams. Vaikams labai labai smagu.

Reziumė: Rimini vertas dėmesio, tikrai reikia aplankyti, pamatyti, pasivaikščioti, bet ar verta jame pastrigti ilgesniam laikui - nežinau, patys buvome tik du pusdienius, tai toks iš manęs ekspertas… Bet jei jau esate toje pusėje, ir dar San Marino pakeliui, tai kodėl gi ne. Apie San Marino bus kitas įrašas :)

Patiko (18)

Rodyk draugamsKomentarai (3) apie "Italija: Rimini ir ‘Mirabilandia’"

  1.   ALGdas rašė:

    Rimini buvome prieš keletą metų, tik užsukę. Tai buvo gana ankstyvas laikas, todėl pajūris buvo pustuščias. Dabar matau - nė laisvos vietos kojai padėti. Įdomu, kad jį beveik rusai okupavę.

  2.   San Marino (Italija) rašė:

    [...] aplankius šį Italijos “apendiksą” yra neblogas. Kaip kelionės maršrutas pakeliui į Riminį ar iš Riminio ir toliau, jis labai į [...]

  3.   Rima rašė:

    Į Italiją tikrai verta nuvykti. Ten tiek daug ką yra pamatyti, kad vienos kelionės į Italiją metu net neįmanoma visko aplankyti. Mano pusseserė gyvena ten, tad jau buvau ne kartą, bet vis tiek dar norisi sugrįžti.

Rašyk komentarą