BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Didžiosios Britanijos tvarka palanki skvoteriams, kurie neturėdami nė skatiko kišenėje, gali įsikurti prabangiuose ar kuklesniuose namuose. Skvoteris - tai žmogus, kuris nelegaliai užima svetimą (kurį laiką) negyvenamą būstą. Laikui bėgant jį gali perimti ir tapti legaliu savininku. Kaip tai padaryti be triukšmo ir be pavojaus būti išmestam į gatvę ar į kamerą, keli patarimai, reik manyt toje šalyje gyvenančių tautiečių.

Keli esminiai punktai, papildomos detalės kituose šaltiniuose (kalba netaisyta):

“Normalus skvoteris prisiregistruoja internetu prie savivaldybes kaip mokesciu moketojas tuo adesu, 10 metu moka simbolini nekilnojamojo turto mokesti, stengiasi neprisidaryti skolu uz komunalines paslaugas, ir po 10 metu gauna ta nama savo nuosavyben.”

“As jau daug metu dirbu Anglijoje ir gyvenu sitaip nemokamai. Mes sutvarkem nama, net irengem jame tai, ko truko, priziurim, svariai gyvenam. Buvo iskeldinimo teismas, taciau mes laimejom, kadangi namas senai apleistas, o zmoniu i gatve irgi negali ismesti, dabar bus kitas teismas gal tik po kokiu metu ar dvieju.”

Pasirodo tos šalies įstatymai palankūs svetimo būsto užgrobėjams, šiuolaikiniams NT piratams, todėl jei yra tokia situacija, o “limonai” kišenių nedrasko, tai kodėl gi ne… Bet iš moralinės pusės, jei yra prasmės jos ieškoti, man tai tokia pat brutuali vagystė, kaip ir močiutės išplėšti rankinę su pensija, ir įsistačius kiaulės akis sakyti, kad ji pati atidavė. Arba tiesiog vogti.

Patiko (0)

Rodyk draugamsKomentarai (25) apie "Kaip tapti legaliu skvoteriu?"

 1.   zzz rašė:

  del vagyschiu tai ash nebuchiau toks konkretus, nes jei prisipirkes kox pizhonas NT be proto ir leidzhia tiems namas griuti, tai kodel ne, ypac jei istatymai to nedraudzhia. shiaip skvoteriavimas ten turi gilias tradicijas, taip kad palyginimas su mochiutes pensija chia nera adekvatus ;]

 2.   Subjektyvi rašė:

  Galbūt. Kita vertus, jei sunkiai besiverčianti daugiavaikė šeima neturi kur prisiglausti, o namas apleistas, tai namo atgaivinimas bus jam pačiam į naudą. Bet vistiek tai svetimo turto užgrobimas, vartyk kaip nori.

 3.   linoreta rašė:

  Labai įdomu buvo perskaityti.

 4.   zzz rašė:

  tai chia lietuvoj svetimo turto uzhgrobimas. o anglijoj istatymuose chiuju kitaip suformuluota “legalus turto uzhvaldymas/peremimas” :]

 5.   Diman rašė:

  Nematau čia nieko smerktino. Tik visiškas asilas šiomis dienomis gali sau leisti apleisti savo nekilnojamąjį turtą, kuris vėliau gali netgi kelti pavojų kaimynams. O gyventojai, kad ir ne geriausi, vis tiek tvarkys tą būstą tuo pačiu padedami ir sau ir kitiems. Taigi aš abiem rankom už :).

 6.   Subjektyvi rašė:

  O kaip tuomet su teise į neliečiamą asmeninį turtą. Dabar įsivaizduok, Diman, kad išvyksti dirbti pagal kontraktą į kitą šalį. Už būstą tvarkingai moki. Grįžti po kurio laiko su šeima, mažamečiais vaikais, o ten įskūrę skvoteriai. Teisėtai, kaip jie mano. Ką darai ir kokia tolimesnė tavo reakcija, kai net per teismus negali gyventi SAVO ASMENINIUOSE namuose. Kuriuos nusipirkai už kruvinu darbu uždirbtus pinigus. Juk tokia situacija gali atsitikti betkam. O jei nelaimė, trauma, operacija ir kelis mėnesius guli ligoninėje? Grįžti nebėra kur. Ir manai, kad tai nieko smerktino? Na na…

 7.   Meow ;* rašė:

  Palaikau skvoterius.. Manau, jei jau savininkai nesinaudoja ir apleidzia busta, kodel gi ne.

 8.   Subjektyvi rašė:

  O jei automobilis stovi kieme tris mėnesius, nes šeimininkas išvažiavo tarkim į sodybą arba guli ligoninėj, o po to grįžo. Tai tą automobilį galima pasiimti, juk nesinaudoja, stovi sau, kodėl gi ne. Kas stovi “apleistas”, tas jau mano. O kaip sodai, sodybos, kur tik vasarą gyvenama. Kai sezonas, ta prasme. Juk irgi niekas negyvena kitu laiku, apleista, niekieno galima sakyti. Gyvenk ir žvenk.

 9.   atfatf rašė:

  Kažkokia nesamonė su tais skvoteriais. Sugalvok gi tu man tokius įstatymus. Dar suprasčiau, jei tarkim niekieno. Būna juk taip savininkas numiršta nėra palikuonių, tada kaip ir nieko. Bet kitaip tai nesąmonė.

 10.   Diman rašė:

  Na jeigu tau brangus yra TAVO ASMENINIS TURTAS, tai galėtum juo ir pasirūpinti :)) (ir aš manau, kad kai turėsi nuosavą būsta, tikrai tą pajausi). Yra draugai, giminės, patikėtiniai, yra nekilnojamojo turto agentūros, krč dabar tikrai yra krūva priemonių suvaldyti bet kokį savo turtą net sudėtingiausiose situacijose ir dar gauti iš to pajamų. O tavo žodžius skaitant susidaro įspūdis, kad bandai “šuns ant šieno” filosofiją pagrįsti :))) Protingai jie daro…

 11.   Subjektyvi rašė:

  Ką reiškia rūpinimąsis pagal tave? Kad gyvenu užsienyje, tarkim, niekam nenuomoju, nes nenoriu svetimų, tvarkingai susimoku komunalinius, tiesiog užrakintas būstas. Tai koks jis apleistas? Kiek skaičiau skvoterių istorijas, tai jie įsikelia į betkokį tuščią būstą, jei ten vakare šviesa nedega ir ten neaišku kokį laiką negyvena žmonės. Koks tas laikotarpis - niekam neįdomu. Gali ir mėnesį ar kelis mėnesius negyventi, o tai jau pretekstas užgrobti turtą. Išvykai pakeliauti po Žemaitiją, ar pailsėti į sanatoriją, grįžai, o tavo namuose gyvena benamiai.

 12.   as rašė:

  Subjektyvi, gi jei mokescius moki, tai reiskias priziuri … tada teisme gali atsiimti nama manau, nes gi nepalikai likimo valiai, viska tvarkingai susimoki.

 13.   as rašė:

  p.s. cia tik lietuvoj zmones palieka namus taip sau,tuscius, uzsieni dazniausiai palieka koki priziiuretoja, tvarkytoja pasisamdo ir panasiai, tai sukuria darbo vietu ir pan.:D

 14.   zzz rašė:

  1) skvoteris skvoteriui nelygu. yra visokiu. tvarkingu/netvarkingu/dirbanchiu nedirbanchiu/narkomanu/nenarkomanu/studentu/darbininku ir tt ir pan

  2) kiek visokie pazhystami megino skvotint/skvotino, tai ima tikrai apleistus namus, kur reikia darbo shiukshlynyka kuopt.o tokias situacijas kad mazhdaug “pencinykas ishejo parukyti ir gryzhes neberado savo namo” tai chia laikrahschiuose perskaityt gali kokiam the sun ar lietryty. yra policija ir tokius reikalus nugesina gan greitai.

  3) dabar tokiam londone kiek pasakojo ishvis su skvotais yra sunku ir xebra gauna evictiona vos ne kas menesy, tik speje ysikurt. plius pastovios problemos su mentais, visokiom padugnem ir spekuliantu samdytais marozais.

  taip kad jei manot kad situacija mazhdaug tokia kaip su tuo pencininku,kur pernuomavo buta babajus tai atsibuskit ir skaitykit mazhiau laikrahschiu. skvoterio gyvenimas pakankamai nelengvas, reikia nemazhai pastangu ydeti ir but viskam pasiruoshus.

 15.   Subjektyvi rašė:

  as, D. Britanijoje savininkai taip pat moka už visas paslaugas, tik gyventi ten nebegali, nes užėmė skvoteriai. Bent jau yra ir tokių situacijų. Legalizuotis tokiu būdu jie negali, bet gyventi gyvena ir dar net gi teisiasi po kelis metus, kol teismo keliu iškeliami iš užgrobto namo. Va koks paradoksas. Vieną tokią istoriją aprašė prieš kažkiek laiko žiniasklaida. Be to analogiška minima šiame įraše, kad savininkas teisiasi, nori namo, o skvoteris priešinasi ir net gi mini, kad: “Buvo iskeldinimo teismas, taciau mes laimejom, kadangi namas senai apleistas, o zmoniu i gatve irgi negali ismesti, dabar bus kitas teismas gal tik po kokiu metu ar dvieju.”

 16.   GLUOSNIS rašė:

  Koks bebūtų namas, ne tavo nuosavybe. Čia kaip “daktaro” bendrovė. Galvojau šiaip ir taip, ir niekaip negaliu pateisinti apiplėšimo … svetimo turto užgrobimo … Ačiū už įdomų įrašą.
  Sėkmės ir geros kloties :)

 17.   zzz rašė:

  citata >>”Be to analogiška minima šiame įraše, kad savininkas teisiasi, nori namo, o skvoteris priešinasi ir net gi mini, kad: “Buvo iskeldinimo teismas, taciau mes laimejom, kadangi namas senai apleistas, o zmoniu i gatve irgi negali ismesti, dabar bus kitas teismas gal tik po kokiu metu ar dvieju.””

  tai pala. jei tipo teisine valstybe ir teismas pripazhino, kad pagal istatymus buves savininkas neteisus tai vadinasi skvoteriai shioje situacijoje teisus ir baigtas kriukis. ar skvoteriai papirko teisma? :] kaip jau minejau mentai paprastai nesicackina. be to kiek atsimenu kol nesi nuteistas tol esi nekaltas

  problema yra tame, kad eiliny syki yra diskutuojama apie dalykus kuriu konteksto zhmones nemato. t.y negyvena anglijoj,nehzino ju teisines sistemos / istatymu, nepazhysta ne vieno kas butu megines skvotint ir taaaiip toliau… o nuomone susidarineja ish zhiniasklaidos,nuogirdu ir delfio komentaru…kur galima aptikti perliuku bet tvirto vaizdo susitarineti nepatarchiau :]

  shian parashiau daugiau komentu nei per koky menesy :D matyt oras toks

 18.   black swan rašė:

  o aš maniau, žmonės supranta, kad žiniasklaida smegenis plauna.
  ką nors iš kitos barikadų pusės paskaitykit, pabandykit suprasti, o tik tada kategoriškai “varykit”. :)
  http://menoduobe.com/2010/12/16/buitine-erdve-jos-ivairove-ir-galimybes-kanalu-ir-skvotu-subkulturos/ (antroji teksto dalis)

 19.   Diman rašė:

  Subjektyvi, man atrodo, kad mes diskutuojame šiek tiek tolokai nuo realybės. Aš netikiu, kad gali būti, kaip tu sakai, nors, žinoma, ir negaliu teigti priešingai, nes nesu ten gyvenęs. Turint omeny, kad DB yra teisiška valstybė jau ilgus metus ir jų įstatymų sistema yra žymiai labiau išvystyta, negu mūsų, tai labiau panašu geltonosios žiniasklaidos išgalvota\iškreipta istorija. Kadangi šita tema mane sudomino, pasistengsiu sužinoti iš pažįstamų “anglų”, ką yra matę ir girdėję dėl šito dalyko, tada gal dar kartą aptarsime :).

 20.   123 rašė:

  “ir po 10 metu gauna ta nama savo nuosavyben.” 10 metu guli ligonineje?

 21.   Subjektyvi rašė:

  Koma.

 22.   123 rašė:

  “Klaipėdos ligoninės Neurochirurgijos skyriaus vedėjas Jonas Milašius teigė, kad gyvenimas būnant komos būklės nėra populiari ir aktuali medicinos problema. Tokių atvejų kaip Teri, kad žmogus, ištiktas komos, išgyventų dešimtmetį ir daugiau, retai pasitaiko ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Pasak mediko, tuo metu, kai žmogus ištiktas komos, neveikia tik jo smegenys. Visi kiti procesai organizme vyksta kaip įprasta, todėl tokios būklės žmogus gali gyventi neribotą laiką. Nepaisant fiziologijos, per daugelį savo praktikos metų J.Milašius įsitikino, kad tai pavieniai atvejai. Medikas teigė žinąs tik vieną klaipėdietį pacientą, kuris ištiktas komos gyvena jau ketverius metus.”

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 23.   Subjektyvi rašė:

  Buvo istorija, kai berods vienišas senukas gydėsi kelis mėnesius ligoninėje, grįžo namo, o namas jau užimtas skvoterių. Tai ką pasakysi tokiu atveju?

 24.   Spektaklis ir visapusiškas reikalas tas ‘Išvarymas’ (N-18) rašė:

  [...] jie kabinasi ir gyvena, net gi tampa šiukšlių konteinerių ‘oligarchais’, ir skvoteriais jie taip pat tampa. Apie nuopolius ir pakilimus, apie sutryptą garbę ir šliundras, apie [...]

 25.   Nt savininkas rašė:

  Mantiruote ir sulauzytos kaukoles, na ir visiems laikams priblema isspresta

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

Rašyk komentarą