BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

… ir kam jis reikalingas, tikriausiai visi žino. Nafta. Ji yra visko šaltinis. Ji reikalinga. Pasaulio galingiesiems. Be stabdžių. O kaip gi gyveno paprasti Libijos gyventojai, kokios eilinio žmogaus gyvenimo sąlygos. Pamatęs tuos skaičius ne vienas išsižios. Tai labai turtinga valstybė ir turtingi ne tik jos vadovai ar ex-vadovai, bet ir eiliniai gyventojai. Sąlyginai. Kas būtų, jei Lietuva turėtų naftos šaltinius… Kažin, ar nesugalvotų kas nors ir jos apginti, sukelti revoliucijas, “pogromus”, atsiųstų kokį marionetinį statytinį, išvaduotoją, nuo tokio gyvenimo, kurį pamatysite netrukus. Na… Kad apginti, neaiškų nuo ko apginti, o ar svarbu nuo ko?.. Ir kas toliau, kai “išgelbės”?

ЦИФРЫ И ФАКТЫ СОЦИАЛИСТИЧЕСКОЙ ЛИВИЙСКОЙ ДЖАМАХИРИИ:

ВВП на душу населения — 14 192 $.
На каждого члена семьи государство выплачивает в год 1 000 $ дотаций.
Пособие по безработице — 730 $.
Зарплата медсестры — 1 000 $.
За каждого новорожденного выплачивается 7 000 $.
Новобрачным дарится 64 000 $ на покупку квартиры.
На открытие личного бизнеса единовременная материальная помощь — 20 000 $.
Крупные налоги и поборы запрещены.
Образование и медицина бесплатные.
Образование и стажировка за рубежом — за счёт государства.
Сеть магазинов для многодетных семей с символическими ценами на основные продукты питания.
За продажу продуктов с просроченным сроком годности — большие штрафы и задержание подразделениями спецполиции.
Часть аптек — с бесплатным отпуском лекарств.
За подделку лекарств — смертная казнь.
Квартирная плата — отсутствует.
Плата за электроэнергию для населения отсутствует.
Продажа и употребление спиртного запрещены — «сухой закон».
Кредиты на покупку автомобиля и квартиры — беспроцентные.
Риэлторские услуги запрещены.
Покупку автомобиля до 50% оплачивает государство, бойцам народного ополчения — 65%.
Бензин стоит дешевле воды. 1 литр бензина — 0,14 $.

Vertimas (kalba netaisyta): FAKTAI IR SKAIČIAI APIE SOCIALISTINĘ Libija: BVP vienam gyventojui - 14.192 $. Kiekvienam šeimos nariui valstybė išmoka kasmet $ 1.000 dotacijų. Bedarbio išmokos - 730 $. Alga Auklės - $ 1,000. Už kiekvieną naujagimį mokama $ 7.000. Jaunavedžias skiriama $ 64.000 pirkti butą. Atidarant privatų verslą pirma kartą finansinę pagalb - 20 000 $. Dideli mokesčiai ir rinkliavos draudžiama. Mokslas ir medicina yra nemokama. Mokslas ir stažuotės užsienyje - valdžios sąskaita. Parduotuvių tinklas didelėms šeimoms už simbolinę kainą pagrindiniams maisto produktams. Parduoti produktus su pasibaigusiu galiojimu - didelės baudos ir įkalinimas. Dalis vaistų vaistinese - nemokama. Medikamentų falsifikavimas - mirties bausmė. Nuomos mokestis - nėra. Elektros mokestis-gyventojams nera. Pardavimo ir alkoholio vartojimas yra draudžiamas. Paskola butui ir automobiliui-beprocentinė. Maklerio paslaugos yra draudžiamas. Perkant automobili 50% sumoka valstybė. Benzinas yra pigesnis už vandenį. 1 litras benzino - 0,14 $. Vagystė-mirties bausmė. Kyšininkavimas-mirties bausme. Girtas už vairo-mirties bausmė.

Patiko (0)

Rodyk draugamsKomentarai (5) apie "Kodėl Libijoje prasidėjo karas"

 1.   raidelesekrane rašė:

  Šiaip visų šitų karų pirminė priežastis buvo maistų kainų kilimas ir dėl to kilusi krizė jį importuojančiose šalyse (dėl nesugebėjimo išmaitint šeimos susidegino tas Tunisietis, nuo kurio viskas prasidėjo). Tad šalia naftos atsiranda dar vienas deficitas - maistas. Ir tai mum palanku. Nes Lietuvoje, ypač jos šiaurėje, yra daugybė super derlingos žemės. Tik bėda ta, kad jos niekas nedirba…

  Tiesa, priežastis, kodėl JAV, Prancūzai ir JK ten taip lenda su neskraidymo zona yra nafta, to nenuneigsi.

  Arabų šalys tam pritaria, nes nemėgsta Gadafio. Nereikia pamiršt, kad Gadafis beraganėdamas 1976 (jei atmintis neapgauna) buvo sukėlęs karą su Egiptu (kurį pralaimėjo kone į vienu vartus). Overall, jis tikrai nekokia persona.

  Tad manau tvirtinti, kad kone vienintelė priežastis yra nafta yra kiek neteisinga =) .

  Anyway, džiugu, kad kažkas blog’e domisi tarptautine politika. +1

 2.   Subjektyvi rašė:

  :)

  Bet maisto kainos paprastai tiesiogiai susijusios ir su naftos kainomis. Viskas rinkoje susiję. O kur dar spekuliacijos, kurios yra nuolatinės problemų šaknys. Šiaip tikrosios karo priežastys slypi kur kas giliau, net ne dėl naftos ir ne dėl maisto čia viskas vyksta. Libija nėra badaujanti alkana šalis, toli gražu.

 3.   sim rašė:

  http://www.echo.msk.ru/programs/code/747293-echo/

 4.   fyldingas rašė:

  libija dar vienas būdas pasipelnyti,kazkam godumas visdelto auksiau visko,nebutinai del naftos,vien jau karas yra geri pinigai,o kur dar nafta ir valdzia…o hebra ten auksciau virš musu jau pinigelius skaiciuoja… :DDD

 5.   Vika rašė:

  naudinga info

Rašyk komentarą