BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Lady Gaga lyg nukrito iš dangaus, atsirado iš niekur, kaip koks meteoritas ar kometa ryškia uodega, šviesdama ryškiai ir neįprastai. Nesu nusipelniusi šios dainininkės gerbėja, bet esu girdėjusi visas atliekamas dainas, mačiusi visus dainų klipus, ir karts nuo karto paskaitau apie ekscentriškus dalykus, tikriausiai kaip ir daugelis. Tačiau iki šios dienos nesidomėjau, kas per viens tas Gaga’s yr, iš esmės. O kai pradėjau, užgriuvo visa gausa informacijos šaltinių, versijų, nuotraukų. Pradedant Wikipedia ir info ar pramoginiais portalais, baigiant tinklaraščiais. Ir visa esmė to, tas susidomėjimas, dėl paprasčiausios intrigos. Dėl Linos Morganos.  Visų pirma, sudomino vardas ir likimas. Kažkodėl pamaniau, kad tai lietuvė. Lina. Po to paaiškėjo, kodėl taip artima. Lina yra išeivės iš Rusijos Yana (Jana, Janina) Morgana dukra (ar Lietuvos, nes Rusija kitose šalyse reiškia ir buvusią TSRS, ir iš vis viskas yra Rusija), sudėtingo gyvenimo ir tragiško likimo mergina, kurios gyvybės siūlas nutrūko sulaukus vos sulaukus 19-os, 2008 m., kai pačiame jėgų, grožio ir kūrybos žydėjime iššoko iš dešimtojo aukšto balkono. Nors kitų teigimu, ji buvo nužudyta, nes žūties aplinkybės labai paslaptingos…

Praėjus vos keliems mėnesiams po jos tragiškos žūties, į pop areną įžengia Lady Gaga… T.y. įskrieja. Tačiau jos įvaizdis: perukai, kostiumai, net veido mimika - Linos Morganos. Kaip ir balso moduliacija. Kopija.

morgana gaga

morgana gaga

Viskas prasidėjo nuo to, kad niekam nežinomos bičiulės, Lina Morgana, dainuojanti ir kurianti dainas, ir Stefani Joanne Angelina Germanotta (Lady Gaga), “auksinė” mergaitė, realizuojanti save įvairiam amplua, susipažįsta su Rob Fusari, prodiuseriu ir šou verslo veikėju. Jos dviese sudainavo ne vieną dainą, tačiau Lina buvo idėjinis varikliukas, o taip pat nemažai savo kūrybos dainų įdainavo pati.

Čia Lady Gaga, kai ji dar buvo niekam nežinoma mergina, netyčia pateko į slaptos kameros pinkles:

Rob Fusari teigia, kad tai jis sugalvojo Lady Gaga pseudonimą, jis padarė iš jos “bombą”, investavo dešimtis mln. dolerių. Liudininkų, gerbėjų ir Linos draugų teigimu, jei ne jos mirtis, koks lemtingas ir patogus sutapimas, Lady Gaga būtų buvusi pastaroji. Tačiau yra kaip yra. Mergaitės nebeliko, o jos sukurta idėja, įvaizdis atgimė lyg feniksas iš pelenų ir skraido vaiduokliu po pasaulį. Linos mama, Yana Morgana iškėlė bylą Lady Gaga’i, siekdama gauti kompensaciją už pasinaudojimą Linos įvaizdžiu, nori prisiteisti nei daug, nei mažai - 30 mln. $. O gal, vėl gi tik sąmokslo teorija, negalėdama įrodyti tyčinio nužudymo, nori bent iš dalies nubausti tuos, kurie pasinaudojo dukros idėjomis… Mama ir Linos gerbėjai stengiasi įamžinti jos kūrybą, susibūrę, jie skleidžia tiesą, deda dainas į Youtube, rašo tinklaraščiuose palaikymo ir tuo pačiu Lady Gagos demaskavimo įrašus ir kt..

Ir dar tokie lemtingi momentai. Linos šešėlis sklando keliose Lady Gagos dainose. “Poker Face” - netikras veidas. O dainos “Paparazzi” klipe, žvaigždės išmetimas iš balkono, tai ne kas kitas, kaip Linos žūties momentas:

Beje, klipo režisierius Jonas Akerlund, pradžioje maniau, kad ir jis bus tūlas lietuvis Jonas.. Bet ans ne tūlas lietuvis, o tūlas švedas :)

Apskritai daug kas Lady Gaga “kaltina” ir Madonnos “suvalgymu”, kad ji kėsinasi į pop karalienės įvaizdį ir slopina populiarumą. Kiti kaltina kitų dainininkų kopijomis. O Lady Gagos gerbėjai atkerta, kad tai kitos žvaigždės kopijuoja ekscentriškąją, pradedant Christina Aguilera, Rihanna ir Beyonce, baigiant kitomis. Ir visi tie perfomansai su mėsos suknelėm yra kopija. V.ž. O kiti teigia, kad tai yra PR’o dalis, visiems naudingas, ir iš viso Lady Gagos kičas yra labai konkretus dūris - pašaipa, patyčios ir t.t. - tai farsas, tai materialinių gėrybių sureikšminimo pajuoka. Jos “šmutkės” dažniausiai kainuoja kapeikas, iš “secon hendų” lobynų. Ir viso to gėrio - šlamšto ji turi vagonais. Ir tai taip taikliai parinktas įvaizdis šiandieniniame materialumo, mados ir grožio industrijos galybės fone.

Tai tiek tų sąmokslo teorijų ir lemtingų sutapimų. Čia sudėjau tik mažą dėlionę, tačiau pačius svarbiausius akcentus, o išsamesnė - interneto platybėse. Kas ten žino, kaip yra ištiesų, bet įdomu buvo “pasiknisti” po ištakas. Ir įdomu buvo sužinoti, kas buvo Lina Morgana ir Lady Gaga…

Patiko (0)

Rodyk draugamsKomentarai (23) apie "Lemtingi sutapimai Lady Gaga karjeroje ir Lina Morgana"

 1.   Klaudija Janužytė rašė:

  Jei jau rašai apie tokius dalykus, pagūglink tvarkingai ir iki galo - dings visas noras skleist tokią dezinformaciją. Išverst kažkokį bulvarinį skaitalą gali kas antras, o va susirinkt visą informaciją ir pateikt kritišką apžvalgą jau retas sugebės.

  All in all, Lady Gaga tokiu pseudonimu jau ir koncertavo iki Morganos savižudybės, pilna youtūbėj įrašų, užtenka paieškot. Taip pat Lady Gaga nutraukė sutartį su R. Fusariu, nes jai tiesiog nepatiko tokios darbo sąlygos. Va supyko žmogus, kad jo buvus mergina ir auklėtinė tapo mega žvaigžde, o jį basą paliko. Padavė į teismą, pateikė absurdiškus kaltinimus, žinoma, nelaimėjo (ir vėl, užtenka paieškot). Jau tikslingiau būtų Lady Gagą kaltint D. Bowie kopijavimu. Jei neturi apie ką rašyt, nerašyk iš viso.

  Tiesa, pagrindiniam banery kablelio trūksta.

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘2058953275 which is not a hashcash value.

 2.   Subjektyvi rašė:

  Ką rašyti ir ko nerašyti šitame “rūtų darželyje” - mano reikalas :P O gūglinau pakankamai daug ir įvairiapusiškai, tačiau visuomet įdomu sužinoti daug daugiau. Todėl, kodėl gi ne? Jei manai, kad kitokia versija yra objektyvesnė ir kt. - tai puiku, galima ir plačiau, ir išsamiau. :) Bet agresija ir pan. komunikavimo forma man nepriimtina, Klaudija. Juolab, kad jaunatviškas akių draskymas ne pats geriausias ėjimas.

 3.   Klaudija Janužytė rašė:

  Nerašyk kaip penkiolikmetė, tai nebus ir jaunatviško akių draskymo :)

 4.   Subjektyvi rašė:

  Klaudija, jūsų vieni šaltiniai, mano kiti, bet dar nereiškia, kad jie kažkuo blogesni ar čia surašyta absoliuti dezinformacija. Aš už konstruktyvią kritiką ir diskusiją, o ne “sam durak” formą :)

 5.   Klaudija Janužytė rašė:

  Man apvemt tave norisi. Tikrai. Kad ir kaip kvailai tai skamba. Na, nors turbūt komentuodama po tokiu „straipsniu“ neturėčiau jaudintis dėl protingo savo skambesio.
  Ir tipo labai awesome yra išverst lievą anglišką straipsnį ir turinį pateikt kaip savo?
  Sakai dezinformacijos neskleidi? „Praėjus vos keliems mėnesiams po jos tragiškos žūties, į pop areną įžengia Lady Gaga… T.y. įskrieja. “ Taip taip, žinau, skaičiau tokį patį angišką sakinį jau minėtame straipsnyje. Tačiau gaila, kad ir tie užsienio žurnaliūgos nelabai pasidomėjo. Morgana nusižudė 2008 spalį, o Lady Gaga, kaip matai http://www.youtube.com/watch?v=GXlgncNIVHQ 2008 kovą jau buvo Lady Gaga ir jau visur kur atlikinėjo savo garsiuosiu singlus. http://www.youtube.com/watch?v=e5VpLByGOm4 Degeneres į savo laidą niekam nežinomų šūdmalių nekviečia.
  Jei būtum domėjusis tiek, kiek sakai, kad domėjais, nebūtum net rašius tokių nesąmonių čia.
  Peace out.

 6.   Subjektyvi rašė:

  Čia ne straipsnis, tai vieną. Į straipsnių rašymus net nepretenduoju, čia tinklaraštis, Klaudija :D Visų antra - nieko neverčiau, o tik susirankiojau iš visur, kur buvo pasikartojimas. Tik va dėl vieno matyt sutinkam, kad Lina nusižudė, kad Lina turėjo savo stilių, kad ji iš viso tokia buvo. O tie stiliaus sutapimai, na nepaslėpsi. Visi kiti momentai - kas ten žino. O va byla, ji buvo iškelta, jos likimas - kitas momentas. Faktai faktais, bet šie momentai buvo. Todėl nereikia taip karščiuotis :)

  O dėl vėmimo, tai kiekvienas maitinasi taip, kaip nori, todėl kokį turinį savyje talpina, tokiu ir švaistosi.

 7.   Klaudija Janužytė rašė:

  Net apgint nebesugebi to, ką pripaistei. No wonder why.

 8.   Milda rašė:

  Niekada nerašau komentarų ir net nesiruošiau to daryti. Tačiau matyti kaip Klaudija puola žmogų, kuris tiesiog pareiškė savo SUBJEKTYVIĄ nuomonę, negaliu. Visada skaitau šį puslapį ir vertinu jo subjektyvią nuomonę. O dėl tokio nesvarbaus dalyko/žmogaus/reiškinio užsipulti žmones, kad ir internetinėje erdvėje, tikrai nedera….

 9.   Subjektyvi rašė:

  Klaudija, visų pirma, man nereikia gintis ar kažko apginti, rodos aiškiai parašiau, bet problema ta, kad jūs nesugebate adekvačiai skaityti ir suprasti, apie ką buvo įrašas iš esmės. Visų antra, jūs ne ten pataikėte, ypač demonstruodama savo “lygį”. Jei jūs manote, kad žurnalistikoje vertinamas būtent toks, tada ką gi. Ne man jus mokyti etikos ir bendravimo subtilumų.

  Milda, Klaudija Janužytė nesuprato, kur ji esanti ir kas apskritai parašyta šiame įraše. Ji mato vieną, bet nemato kitų dalykų. Juk kiekvienas laisvas reikšti savo nuomonę. Štai, ji pareiškė, pasireiškė. :)

 10.   Klaudija Janužytė rašė:

  Milda, jei žmogus viešina savo nuomonę blogo įrašų pavidalu, puolimui ir ginybai turi būt pasirengęs. Kalbu visiškai iš patirties. Jei negali apgint savo žodžių, būk geras, neskleisk jų viešai. Tam yra visokiausi dienoraščiai ar dar koks tai biesas. O tuo labiau, kaip jūs čia sakot, subjektyvi nuomonė. Man atrodo, reiktų jum pasidomėt, kas per dalykas yra nuomonės pateikimas. Šitame straipsnyje nematau jokios nuomonės be įžangos pasapaliojimų apie mėgstu/nemėgstu/domėjausi/nesidomėjau. Jei čia būtų nuomonės įrašas, va dabar aš komentuočiau ir žinočiau, ką autorė mano šiuo klausimu - Lady Gaga nukopijavo viską, Lady Gaga nekopijavo nieko, Morgana nusižudė, buvo nužudyta. Žinoma, faktais (pati dabar pyksiu ant savęs, kad tai pavadinau faktais, bet tebūnie) pasimėtyta ir tie faktai daugumai atrodys kaip kažkas svaraus ir, kaip jau matau, argumentai (ne)išsakytai nuomonei. Absoliuti dezinformacija, apsupta protingai sudėliotų sakinių.

  Taigi, kaip man gali kilti net menkiausia mintis vadinti tai nuomone? Ir jums, Subjektyvi, turėtų būti gėda taip vadinti šį įrašą. Geriausiu atveju - svetimų šaltinių faktų iškraipymas arba neteisingas interpretavimas. Dar gerai, jog nepridūrėt garsiosios teorijos apie Gagos raganiškas savybes.

  „Kas ten žino, kaip yra ištiesų, bet įdomu buvo “pasiknisti” po ištakas.“ Tai sakot, nuomonė čia? Po velniais, pradėkit normalius dalykus rašyt vieną kartą. O jei vadinatės subjektyviais pastebėjimais, tai prašom ir pateikit tą prakeiktą nuomonę, kad galėčiau su ja arba sutikt, arba nesutikt ir galėtume konstruktyviai padiskutuot, kodėl taip yra. Dabar turėčiau skaityt kažkieno NUOMONĘ, o matau verstas sapaliones, internetuose jau šimtus kartų kalbėtas ir perkalbėtas iš naujo. Jei bijot kritikos, viešoji erdvė tikrai ne jums. O ypač prisidengiant tokiu pavadinimu. Ooo jeigu nepatinka, kai kažkas iš šalies ateina ir sako, kad padarėt labai negerai, tai nlokuokit skaitytojus, rinkit privatų liaupses dalinančių ratą ir džaiukitės savo puikiomis įžvalgomis : )
  Pfu.

 11.   Subjektyvi rašė:

  Klaudija, šis įrašas nėra detektyvinis daugelio metų tyrimas, tai net nėra analizė. Tai tiesiog įrašas apie mergaitę Liną Morganą. Nuo to ir pradėkit. Lady Gaga tik tarp kitko, antram plane. Ir būtent Linos Morganos gyvenimo epizodai, kiek ji buvo susijusi su Gaga - tai faktai, o ne mano asmeninis išmislas. Ir visos tos spėlionės, versijos - tai Linos Morganos gerbėjų versijos ir spėlionės, ne mano asmeninės fantazijos, net ne mano nuomonė, kurios aš, kaip atsitiktinis užklydęs į tų versijų sūkurį, net negaliu turėti. Tas daugiau nei akivaizdu. Nors pvz. kitais gyvenimo atvejais nuomonę dažniausiai turiu, ir tokią, kokia padiktuota mano temperamento ar gyvenimiškosios patirties.

  Trumpai tariant, jūs jau pagaliau supratote, iš dalies, ką norėjau pasakyti šiuo įrašu. :) Jau gera pradžia. Bet tam, kad galėtum blaivia galva vertinti kitų įrašus, reikia išmokti skaityti. Skaitymas, o ne pavienių sagučių iškėlimas, yra visko pagrindas. O jūs Klaudija, vadovaujatės emocijomis, vėmalais, bet ne objektyviu vertinimu. Jei savo komentarus vadinate “kritika”, ir kaip ją reikėtų ant rankų nešioti, tai mano subj. nuomone, tokią kritiką jūs galite paprasčiausiai susikišti į vieną vietą. Kritikuoti, konstruktyviai, jums dar derėtų pasimokyti. Kuriame kurse trinate uodegą?

  P.S. beje, o kodėl jums pačiai nepatinka net lengviausio svorio kritika, ne akių draskymas, kur čia įsivėlėte, jei iš kitų, kurie kritikuoja jūsų rašinėlius, prašote būtent konstruktyvios kritikos? Nors jie, reikia pripažinti, akių nedrasko ir vėmalais nesitaško, kaip panelė Klaudija :D Čia kaip tame posakyje: kuo pats kvepia, tuo kitus tepa :D

 12.   Klaudija Janužytė rašė:

  Taip ir nesulaukiau paaiškinimo, pro kurį galą čia subjektyvios nuomonės pateikimo įrašas, kurį taip afišavot : )
  O kaip ir paaiškinsi, kai jo paprasčiausiai nėra. Geros dienos!

 13.   Subjektyvi rašė:

  Kur afišavau, kad šis įrašas yra subjektyvios nuomonės pateikimas? Čia jūs, net nepaskaičiusi apie ką eina kalba, pradėjote skleisti erezijas apie neva mano išsakytą nuomonę. Nors ne kartą priminiau, nesiklaidinkit, Janužyte, čia paminėtos gerbėjų ir Linos Morganos fanklubų, jos mamos ir pan. versijos. Ne mano asmeninės. Čia tik sudėjau KITŲ pastebėjimus ir kt. informaciją, kuri minima oficialiuose šaltiniuose bei žiniasklaidoje. Kas čia dar neaišku? Ir dar patikslinau, Klaudija, kad savo nuomonę išsakau kitur ir kitokio pobūdžio įrašuose. Ar jūs iš viso suvokiate, kas jums rašoma ir kas įrašo tekste? Jei net jo pabaigoje aiškiai išsakiau, kad nežinau tam tikrų įvykių objektyvių faktų :D

  P.S. vietoje to, kad nusišnekėtumėte čia ir toliau rašytumėt nesąmones, verčiau pasakykit sau: aš, Klaudija Janužytė, esu buka žirafa, nes aš, tokia ir tokia, nesugebu ne tik perskaityti teksto, bet ir suvokti jo prasmės. Be to, aš, tokia ir tokia, negebu nei kritikuoti, nei diskutuoti, nei sekti diskusijos, nes aš, tokia ir tokia, nesusigaudau situacijoje, todėl puikiai sugebu draskyti akis, vemti ir skleisti destrukciją. O dar man šviečia pilnatis. Aleliuja.

 14.   Klaudija Janužytė rašė:

  Matyt dažnai sau tenka tai kartot, kad taip sklandžiai dėliojasi sakiniai : )

 15.   Klaudija Janužytė rašė:

  Tiesa, pridursiu dar. Savo komentaruose į tamstos asmeninių savybių daržą akmenų nemėčiau, nes nepažįstu. Ir manau, kad mane vadint buka žirafa yra plius minus umm.. Vaikiška? : ) Vienareikšmiškai apeliavau į posto turinį ir jo pateikimą. Ir žiūriu labai užkliuvo mano vardas bei pavardė. Taip, pradėjau stengtis internetuose komentuodama nebesidangstyt slapyvardžiais. Nors matyt kitiem drąsiau kalbėt ne po savo tikru vardu ir pavarde, ne? : ) Jei dar norit pasakyt ką nors, visada galima tai padaryt privačiai. Iš tiesų, dabar jau labai norėčiau privačiai pasikalbėt. Show me what you’ve got.

 16.   Subjektyvi rašė:

  Klaudija, mano sklandus sakinių dėliojimas ir kt. dalykai, kuriuos jau pastebėjote, tai gyvenimo patirtis. O jūsų šlaistymąsis čia - emocijų ir jaunatviško maksimalizmo, bet ne įžvalgumo, rinkinys, nieko daugiau. Jūs net negalite (sau) pripažinti, kad privėlėte čia nesąmonių, kas yra daugiau nei akivaizdu. Bet klysti žmogiška, o pripažinti savo klaidas - reikia drąsos. :) Dėl bukos žirafos, jums nepatiko, nors šioje diskusijoje būtent ją ir atstovavote, gal neįprastas “apdovanojimas”, bet jūs pati, savo patvoriniu leksikonu, replikytėmis, bet ne išmintimi ir net ne loginiu mąstymu, kaskart pretendavote į jį. Kitas pašnekovas, mano vietoje, jau po pirmo jūsų “nusivėmimo” būtų pažėręs atitinkamų dezinfekcinių priemonių. Bet kadangi jums to nesuprasti, tai paprastutis bukenos įvardinimas, labai skaudus. O kas būtų, jei su tokia “kritikos” forma įsisuktumėte kitur? Jūsų nepažįstu, bet vizitinę kortelę apie save jau pateikėte.

 17.   Klaudija Janužytė rašė:

  Sklandus sakinių dėliojimas? : D uhh, puikiai nuteiks penktadienio vakarui. Kaip mėgstu, kai žmonės nepelnytai patys save giria! Liuks :}

 18.   Subjektyvi rašė:

  Įdomu, o vis dėlto tu įrašą skaitei ar tik akimis permetei ir pradėjai iš peties pjauti grybą? Nes šiaip sveikai mąstantis žmogus, jei būtų skaitęs ir suvokęs kas parašyta, nebūtų nei tiek pjovęs, nei tiek plaikstęsis. Klaudija, išmok skaityt, tiesiog patarimas ateičiai, nes na ne tavo arkliukas, deja.

 19.   Audronė Šulcienė rašė:

  Dėl Dievo meilės, brangute ar tu bent supranti kokias nesąmones tu čia rašai ? Per gramatines klaidas neįmanoma skaityti straipsnio , apie stilines klaidas net nekalbu . O jau apie patį straipsnį didesnės nesąmonės nesu girdėjus ( mano dukra man išūžė smegenis apie lady gagą tai viską apie ją žinau) . Kaip pasakytų mano sūnus , ‘ mažiau žolytės rūkyt reikia’.

 20.   Subjektyvi rašė:

  Audrone, visų pirma, aš jums ne “brangutė”, pasilaikykite savo familiarų toną sau :) Visų antra, neminėkite Dievo vardo be reikalo, ypač šiame nuodėmingame kampelyje. Nepavydžiu ir užjaučiu jums sūnaus narkomano su ypatinga patirtim. Sakoma, kad nuo žolytės iki adatos - vienas slidus žingsnis. Ir prie to priprantama… O apie gramatines klaidas, jų čia vis pasitaiko, juk ne lietuvių kalbos egzaminas ar pan., čia dienoraštis, Audrone. Beje, kaip ir jūsų pačios komentare tų klaidelių nemažai. Gal norite padirbėti šio asmeninio tinklaraščio (jei suvokiate, kas yra tinklaraštis interneto erdvėje) stiliste ir kalbos redaktore? Laisvas etatas :)

 21.   linoreta rašė:

  Negaliu, Subjektyvi, kaip prajuokinai :DDD

 22.   Subjektyvi rašė:

  Linoreta, akivaizdu, kad ši tema viena populiaresnių, tarp nelabai adekvačiai mąstančių. Lyg ir ne pilnatis šiandien.

 23.   Jonas Terleckas rašė:

  Pzdc nerieikejo tau su Ta debile kqlbetis reikeho paklaust kur gyveni ir butu uztilusi :D O apie LG ir LM manaukad cia ta pati mergina ce tik mano nuomone o klaudija nekomentuok ka nes ismalsiu snuki :D

Rašyk komentarą