BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vakar man gaudė Sirenos, stebėjau svečių iš Graikijos spektaklį “Švarus miestas”. Patiko savo neįprastu formatu. Realistiškas, rodos vaidinančios moterys ne aktorės, o tiesiog moterys, imigrantės iš įvairiausių šalių, kurios dirba valytojomis, auklėmis, slaugėmis Graikijoje, pasidalinusios savo patirtimi, kaip joms sekėsi gyventi, dirbti, išgyventi Graikijoje, kas jos buvo gimtinėje, kokios buvo svajonės. Net nustebau, kad tekstų autoriai yra kiti žmonės, spektaklio statytojai, nes įspūdis buvo tikrai kitoks.

Toks nedidelis epizodas, man buvo naujiena, tai pasidalinsiu. Emigrantai iš Filipinų neturėjo galimybės bendrauti telefonu su savo šeimomis, nebuvo tiesioginio ryšio iš įvairiausių šalių, tad kad neprarastų to ryšio ir galėtų pasidalinti naujienomis, apskritai visa reikalinga informacija, jie į juostines kasetes įrašydavo - įkalbėdavo viską, ką norėdavo perduoti. Ir tuomet tas kasetes siųsdavo artimiesiems, drauge su pinigais, dovanomis, drabužiais ir pan.. Spektaklis paprastas, šiltas, moteriškas, be kažkokių ten ypatingų užmojų, bet man patiko tuo savo paperkamu nuoširdumu ir realistiškumu, nėra vaidybos, tos įprastos, tiesiog viskas kitaip, lyg žiūrovai sėdėtų pagalbinėse patalpose ir būtų lygiai tokie patys emigrantai, drauge klausytų įvairias emigrantų istorijas ir patys norėtų jomis pasidalinti. Tad jei turite laiko ir dar liko bilietų, šiandien jis vėl bus Mažojoje salėje, užsukite.

Kasmet nepraleidžiu progos pamatyti užsienio teatrų spektaklius teatro festivalyje, veržiuosi vien dėl jų, nes lietuviškuosius ir taip arba mačiau, arba rasiu kitu laiku kada pažiūrėti, dar nedomina spektakliai Vilniaus mieste, t.y. lakstymas po miestą, tikiu, kad kitiems tokia pramoga atraktyvi, bet aš labiau įprasto stiliaus gerbėja, renkuosi komfortą ir ramybę, nes ir taip gyvenime to lakstymo sočiai, leiskit pailsėti ir pasimėgauti reginiu.

Dauguma spektaklių buvo neblogi ar puikūs, tuos kuriuos pasirinkdavau savo nuožiūra, eiti į visus tikrai nematau prasmės, o ir laiko stoka, tik vienas berods nuvylė savo ypatingumu ne pačia geriausia prasme. Šiais metais pasirinkau vakar matytą “Švarus miestas”, vėliau bus dar du spektakliai, tai “Varšuvos kabaretas” (rašo, kad trukmė – 4 val. 30 min. (su pertrauka) :D ) ir “Karališko dydžio”.

Patiko (0)

Rodyk draugamsRašyk komentarą