BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

 

Dar viena T. Ustinovos knyga, kuri įtraukia ir sudomina taip, kad norisi perskaityti vienu atsikvėpimu, kol karšta. Nepaisant taip mėgstamų autorės daugiažodžiavimų ir “bobiškų” nukrypimų, kažkur labai snobiškai lyg iš banalaus žurnalo straipsnio apie stilių, grožį, kaip tame “jauna, žavi, veikli”. Tai šioje knygoje apstu, nes pagrindinė romano herojė kaip tik tokia: karjera aukštumoj, kojos ilgumoj, vyrai krinta po kojomis ir lydosi dėl šitos stervoznos kalės. Tik šeimyninis gyvenimas “joks”, vaikų nėra. Tiesiog klasikinis bobžurnalinis prototipas. Tas šiek tiek subanalina pačią knygą, pritempia prie saldžių zefyrų, bet, kaip perskaičiusi jau antrąją autorės knygą, pradedu “įsivažiuoti”, kad čia toks stilius, tokia poza. Panašiai kaip D. Doncova su savo nusivažiavimais į kulinariją ir prabangaus gyvenimo ryškiais blyksniais.

Knyga patiko, nors ir priminė Sandros Brown stiliaus meilės romaną, kur detektyvas ne pagrindinėje vietoje. Patiko pats siužetas, idėja, išnarplioti ir pateikti politines intrigas, užkulisinius žaidimus, kaip aukšto rango valdininkų pareigos dėliojamos lyg kortų pasijansas, kas už to slypi. Ir kaip gyvena išrinktieji, ten, rusiškose platybėse, šiandien. Sakyčiau visai įdomu, bendram supratimui, kaip ir dėl to, kodėl kartais nužudomi gubernatoriai. Kažkaip pagalvojau apie Lietuvos valdžios intrigas ir politinius pokerius. Kažin, kas čia vyksta. Gaila, kad niekas nerašo romanų, kur tik dėl vaizdo būtų galima parašyti “betkokie įvykių ar vardų sutapimai yra atsitiktiniai”, kažkas panašaus.  

Apie knygą leidėjai: “Ina Vasiljevna Selivestrova, Belojarsko krašto administracijos Informacijos valdybos vadovė, - Sabos karalienė, Kleopatra, Margo, šliundra ir klastūnė, - kaip tik jos nevadina už akių, - pirmą kartą gyvenime jaučiasi rimtai įklimpusi. Nušautas krašto gubernatorius Muchinas. Po dienos kažkas tyliai pašalina jo vargšę našlę, kai Ina laukia kitame kambaryje. Pačiupusi kažkokius laikraščius, ant kurių Muchino ranka išraityta „Selivestrovai”, jauna moteris sprunka iš nusikaltimo vietos. Rytą „paaiškėja”, kad Muchina mirė ant artimųjų rankų nuo infarkto…

Prasideda varžytuvės dėl gubernatoriaus sosto. Kol vietiniai renka kozirius, pasirodo rimčiausias kandidatas - oligarchas Aleksandras Jastrebovas. Žiūrėdama reportažą Ina su siaubu atpažįsta atsitiktinį meilužį, kuris prieš porą dienų Maskvoje „guodė” ją po skyrybų su vyru. Ina su siaubu suvokia, kad dėl nieko negali būti tikra, niekuo negali pasitikėti, nes yra įtraukta į kažkokį nesuprantamą žaidimą. Reikia pergudrauti priešininką, kol jos pačios nesunaikino. Jei tik žinotų, ką…”

Patiko (0)

Rodyk draugamsKomentarai (3) apie "Tatjana Ustinova ‘Pirmoji karalienės taisyklė’"

  1.   linoreta rašė:

    Mes taip panašiai skaitom, matyt ir tu mėgsti detektyvines istorijas?O Doncovą skaitau rusų kalba ir tikrai tie ”naujųjų rusių” turtai ir pažintys taip jai būdinga. Net keista :))))

  2.   Subjektyvi rašė:

    Tikrai mėgstu ir skaitau iš tos serijos nuo paauglystės. :) Man Darjos Doncovos knygos kaip atsipalaidavimas, proga pasijuokti, tiesiog nerūpestingi skaitiniai su žiupsneliu intrigos, ką suteikia detektyvinė linija.

  3.   Stieg Larsson ‘Mergina su drakono tatuiruote’ rašė:

    [...] suvalgo. Net gi ta pati popkorninė Sandra Brown ar Rusijos “detektyvų karalienė” Tatjana Ustinova įtraukia kaip ir kitos. Tačiau turį vieną minusą, o gal kam pliusą, tai skandinaviška [...]

Rašyk komentarą