BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

klasika

Kaip mes ženkliai sutaupėme pasirinkdami baldus ne iš tokių ir panašių parduotuvių. Kredo ir moto - perkame ir darome viską su protu.

Įrenginėjant namą išanalizavau bene visų Vilniaus parduotuvių asortimentą, kainodarą ir nusprendžiau, kad mums, na tiems “aukštesnės klasės” pirkėjams, tikrai gaila mokėti už sofas, kėdes, lovas, fotelius tiek, kiek ten kainuoja. Na tiesiog gaila. Nes mums pinigai iš dangaus nekrenta, jokiose aferose nedalyvaujame, jokių kyšių ar “otkatų” negauname, ES pinigų nevagiame, tie pinigai lengvai neateina, kad juos taip pat lengvai išleistume. Nes mes pinigus realiai uždirbame ir uždirbti pinigai turi atitinkamą kainą. O rinktis visiškai ekonominį variantą arba tai ką siūlo “Baldų rojus” ar “Berry baldai”, taip pat nebuvo tai kas tiktų pagal interjerą. Apie Ikea asortimentą jau rašiau atskirą įrašą, mūsų kredo taip pat buvo “Nieko iš Ikea”.

Tai gi, buvo žiauriai gaila išleisti apvalią kosminę sumą pvz.už sofą (o jų reikėjo keturių vnt.), kuri po kažkiek laiko nusidėvės arba atsibos į ją žiūrėti, mokėti daug už dailesnę valgomojo kėdę, kai jų reikia 6 vnt., o jos vis tiek labai greitai susidrožia, nes mes neturime baro ar pusbario, kasdien sėdime prie normalaus pietų stalo ir tas susidėvėjimas yra natūralus. Tai buvo vienas pagrindinių variklių ir vienintelė priežastis, kodėl pasirinkome kitą kelią ir sutaupėme ženklią sumą. Nes 7000 EU ar 10 000 EU tik už sofą - mūsų viso namo minkšti baldai vargu ar tiek kainavo :D

Tai gi, planas buvo toks, tik paminėsiu, kad tai nėra pats pigiausias sprendimas, tikrai ne, tai buvo sakyčiau aukso viduriukas tarp itin ekonom ir tarp itin prašmatnaus varianto. Su dizainere ir pagal mūsų šeimos skonį išsirinkome tinkamo modelio baldus, kiekvienai patalpai buvo individualus sprendimas pagal poreikį bei interjero stilių. Kai baldai buvo parinkti, pradėjome rinktis gobelenus. Yra žmonių, firmų, kurie tik tuo užsiima - audiniais ir gobelenais. Pradžioje rinkomės tokius, kad dūšia dainuotų, kad patiktų ir tiktų pagal spalvas, faktūras. Patikėkit, galva sukasi nuo gobelenų asortimento, o juk kasmet siūlomos naujos kolekcijos.

Dalis prabangių gobelenų buvo pakeisti į “toks pats, tik pigiau” variantus, nepraktiški į praktiškesnius, nes yra skirtingos dėvėjimosi klasės, kas tinka vienam baldui ir kontaktui, absoliučiai netinka ten, kur itin dažna trintis, tai labai labai svarbu. Na o tie, kurie na ypatingai specifiniai, itin prabangūs ir turbiniai dizainai, na kur nepakeičiami nors tu ką, štai tuos pasilikome. Bet vėl gi, nebūtina itin prabangiu gobelenu dengti visą baldą, galima tik dalį. Pvz. priekinę lovos nugarėle, aptraukti tik pagalves (jų priekinę dalį) ant sofų ir pan.. V.ž. sukomės ir skaičiavome, kaip tą aukso viduriuką realizuoti.

Vienam baldui nebrangus, bet labai tinkantis gobelenas tiko iš tos firmos, kur ir užsakėme baldų gamybą. Tai gi, norint dar labiau sutaupyti, galima nesirinkti iš prabangių katalogų ir neieškoti ant asfalto sliekų, patys baldų gamintojai turi savus gan ekonom klasės variantus, iš kurių tikrai galima išsirinkti ir nesukti sau galvos. Žinoma, spalvos, faktūros ir dizainai bus kitokie, na bet čia jau tokie subtilumai, kad išties nebūtina sureikšminti, jei nesinori išleisti daugiau, nei suplanuotas biudžetas.

Tiesiog nusipirkti brangius baldus brangių baldų parduotuvėje, tai manau daug proto tam veiksmui nereikia. Nuėjai ir nusipirkai. Bet kaip protingai išleisti pinigus, čia reikia proceso, ne visi tuo nori užsiimti, tačiau rezultate gaminant baldus pagal individualų užsakymą - projektą ir parenkant gobelenus, gauni ne tik žymiai pigiau, bet ir dar geriau, nei toje parduotuvėje su kosminių baldų kainomis. Kam ko reikia. Aš nemačiau prasmės mokėti daug už tokį baldą, kuris ne tik masinės gamybos, bet dar ir netaip harmoningai įsipaišo į interjerą, o dar mokėti už tai didelę sumą, tai tuo labiau.

Rodyk draugams

Rugsėjį, rašydama apie NT realijas užsiminiau ir čia, kad jau krizės įsibėgėjimas ir netrukus prasidės “kalneliai”. O juk tas pajautimas ir pagavimas neateina per dieną ar dvi, tai visas procesas ir įvykių seka.

2008 m. krizę pajaučiau visu “kūnu” geroookai prieš paskelbiant oficialiai, nes yra verslo sritys, kurios ypatingai jaučia menkiausius skersvėjus, ir jei tik atsiranda menkiausi sunkumai kitur, tai tas užtrumpinimas kitose srityse įvyksta staiga, lyg nukertama galva. Gyvenau iki tol žiniasklaidoje, gan sočiai bei riebiai iš dosnių reklamos pajamų, o reklama yra būtent tai, kas pagauna pirminę krizės bangą ir tai sakyčiau tobulas rentgenas, peršviečia ir… kaput. Krizės agonijoje savo verslą pardaviau ir lengviau atsikvėpiau, nes po uolaus ardymosi, darbo be atostogų ir savaitgalių, konstatavosi perdegusi lemputė, o ji buvo didysis ženklas ir nušvitimas, kad viskas, prasideda kitas gyvenimo etapas ir tą suknistą lemputę reikia sukti lauk, mesti per petį. Nes smegenys išgaruos, o nemigo naktys ir nuolatinis stresas prie gero neprives. Buvo puiki proga tiesiog pailsėti, nepriklausyti nuo nieko ir apie nieką negalvoti. Kaip toje D. Butkutės dainoje.

Šių metų pavasarį krizės kutenimą pajautė interjero dizainerė ir statytojas, ne patys pasisakė, kur gi pasakosis tokius dalykus, ne, čia mes pasakėm, o jie tik pripažino, kad taip, jau kutena, nemaloniai, reikia skubinti ir judinti užsakovus, kol jie dar nepajuto to.

Prieš nepilną savaitę vyrui paskambino seniai girdėtas draugelis. Įsikalbėjo, gal vyras gali organizuoti versle tą ar aną, deja ne, ne ta sritis ir visai kiti darbai. Kas atsitiko? Šikna, juoda. Jau gerus kelis mėnesius. Baimės akys didelės, o valgyti norisi, šeima, vaikai..

Šiandien ekonomistas N. Mačiulis kedena krizės temą. O sena tiesa ir gyvenimo patirtis byloja, kad jei žiniasklaidoje prasideda krizės tema, tai ji, krizė, jau senokai šildosi užantyje. Ne vakar ir ne šiandien įsirangė, deja. Tas procesas vyniojasi mėnesių mėnesius, tik “niekas” apie tai nekalba, tiksliau kalba, bet ne viešai, tokia tamsių kambarėlių tabu tema, nepatogi, “neskani”. Kaip gi prieš rinkimus apie tai rinkėjams galvą suksi, nevalia, tegul ramiai praeina. Čia kaip su bankų bankrotu, apie banko griūtį sužinoma tada, kai “keleiviai, durys užsidaro…” Tokios štai liūdnos realijos ir miglotos perspektyvos.

Rodyk draugams

“Mažai kam žinoma, kad prieš kurį laiką Vilijos Pilibaitytės-Mios ir jos vyro valdytas restoranas „Pepe“ prieš tai buvo restoranas „Laisva“. Tose pačiose patalpose savo verslą kelis mėnesius puoselėjo Donata Gutauskienė-Laisva su tuo metu dar laisvėje buvusiu vyru Rolandu Gutausku.”

Restoranų ir apskritai viešojo maitinimo įstaigų verslas yra vienas rizikingiausių, be to labai specifinis. Nes čia sekasi, čia mirtis, čia plūsta, čia eini į minusą ar balansuoji ant nulio, be jokio pliuso, tai gali trukti labai labai ilgai, gali net į neviltį nuvilti arba tiesiog beprasmiškas be perspektyvų laukimas. Koks gi čia verslas, jei sumokėjęs visus mokesčius ir atlyginimus, pats lieki be jokio pelno, jokio. Tai kas čia per investicijos? Čia nesąmonė ir tiek. Yra tokių vietų, kurios palaiko viena kitam gyvastį ir gelbsti nuo bankroto, jei savininkui priklauso keli taškai ar visas tinklas, dar be to ir su tiekėjais lengviau dirbti, apskritai tinklams žymiai lengviau suktis, vienam visai kitaip ir kiti sunkumai. Todėl galima kritikuoti tuos, kuriems nepavyko, iki (atsiprašau tūkstantį kartų) apsišikimo, bet net labai patyrę tos srities asai, ilgamečiai restoraninio verslo rykliai, lygiai taip pat gali pralošti, atidarydami naujas vietas ar keisdami koncepcijas. Tai faktas. Ėjau prieš kelias dienas Vokiečių g. ir matau, kad ex “Čili kaimas”, o po to patapęs “Forest”, tykiai miręs, viskas, basta. O kiek metų ten bujojo ir ošė liaudis, kokios eilės ten stovėdavo norinčių pavalgyti?

Arba kai patyręs “Markus ir Co” vadovas atidarė klaikioje vietoje prabangų restoraną, aš jam jau tada prognozavau greitą mirtį. Taip ir atsitiko, greitai jis “užsilenkė”, nes kur buvo? Virš Geležinio vilko g. tunelio, kur po apačia zuja automobiliai. Vieta įdomi, bet ne restoranui, nes vieta tokiam verslui baisi, jokios dvasinės ramybės ir noro ten ramiai valgyti nebuvo ir niekada nebus. Apskritai buvo gilus nustebimas, kad rizikavo ne žalias ir ne vakar atsibudęs naujokas. Tai gi, čia vos keli pavyzdžiai. Dar prisiminiau, tokia picerija naujame “Ikiuke” Kauno g., kur vieta irgi tokia “nelabai”, nors lyg ir.., bet deja, iki tol gyvavusi sušinė mirė greita mirtimi, po jos picerija taip pat ne ilgai gyvavo. Net įdomu, kas kitas rizikuos. Gal ten tokia pat “užkeikta” vieta, kad per trumpą laikotarpį net dvi “mirtys”? Kiek realiai yra išties “užkeiktų” vietų, kur daryk nedaręs, žmonės neina ir viskas. Ir kiek yra tokių vietų, net gi visai “skylių”, su neaiškiu maistu ir dar keistesne koncepcija, kur net maras jų neims :D

Realybė tokia, kad atsidaro dešimt naujų vietų, skambiai su “elitu” ir fanfarom ar tyliai, o tuo pat metu tyliai miršta dešimt ar penkiolika kitų. Ir tas ciklas stabilus. O kur dar krizės pasekmės, kai “nei vieno žmogaus”, nes įsijungia masinė juoda taupymo programa. Facebook’e vienas labiausiai besireklamuojančių verslo sektorių yra būtent restoranai, ir visi jie sukasi kaip išmano, viliodami ne tik dienos ar verslo pietumis, bet ir visokiom naujovėm, o kiti nepavargsta keisti koncepcijas ir ieškoti to kliento, kuris sutiks užsukti pas juos, kad neužsuktų pas konkurentus.

Rodyk draugams

Man patinka skaityti NT melagingus skelbimus, kurie skirti tikriausiai naiviems durneliams, kurie visų pirma akli, o po to buki. Bent jau taip savo auditoriją renkasi NT agentai. Nes kokio velnio rodyti nuotraukas įvairiais rakursais, jei šalia rašo absoliučias pievas?

Pažaiskime drauge, nuobodu nebus. Žaidimas vadinasi “raskite n skirtumų” :D Panagrinėkime konkretų pavyzdį, kuris mane sudomino.

Plotas: 20 a
Kaina:
62 000 € (3 100 €/a)
Veiksmas:
Pardavimui
Paskirtis:
Namų valda
Ypatybės:
Elektra, asfaltuotas privažiavimas, kraštinis sklypas, geodeziniai matavimai

Rašo, kad iki sklypo asfaltuotas kelias, bet nuotraukose akivaizdžiai matyti vieškelis - bekelė - kaimas kryžkelėj ir dulkėm nudulkėjo. Tik vizualizacijoje nupieštas asfalto gabaliukas kaip svajonė. Dar Dalia pasakoja, kad tas sklypas apsuptas pušynų. Aiškiai matyti plika kreiva akim, kad tie pušynai ir net už menamos tvoros arti nestovėjo, jie ten pas kaimynus už bulvių veši, o greta “svajonių sklypo” vos keli beržai ir kitokie menkaverčiai lapuočiai.

Kraštinis sklypas? Kol kitas kaimynas nieko nepasistatė? Tada taip, tik patikslinčiau, kad “laikinai kraštinis”. Namo projektas įdomus, tik apdairiai nepaminėta, kad taip reklamuojamas statybų leidimas galioja iki 2017 m. ;) bet kai NT brokerė Dalia rašo, kad visas grožis suprojektuotas į tą, atleiskite, dėžę su trim langais, tai verkt norisi, o ne mėgautis tokiu peizažu. Tas namas užstoja vaizdą į upę ir be ryšio jis ten. Kitoje kelio pusėje irgi kaimynystė “vargo vakarienė”, žodžiu romantikos ten nebus. Jau tada verčiau suktis su pagrindiniais langais į tris beržus, kad niekas vaizdo negadintų, bet tik ne į kaimyninius sklypus.

Be to kai šiaip gyvenime daug sako, kad šiaurinė pusė gyvenimui “nelabai”, tai nežinau kodėl, paneigsiu jums tūkstantį kartų, nes būtent šiaurinėje gyventi patogiau :P Ir nereikia labai vaikytis kitų pusių, nes nežinia dar kur geriau. Žinoma, jei šiaurinėje vaizdas pro langus patrauklus ir nuodėmės vertas, tai tik prideda dividendų. Bute Vilniuje svetainė į šiaurę, o vienas miegamasis į pietus, tai užuolaidos uždangstytos pastarąjame “visą parą”, nes kitaip ten grįši miegoti į įkaitusią orkaitę. Miegoti galima tik gaivoje ir kai vėsu. O svetainėje ir kituose šiauriniuose kambariuose pats pats geriausias gyvenimas. Tad statydami namą šitos klaidos nebekartojome, visas gyvenimas iš dalies vyksta šiaurėje, mūsų miegamasis specialiai suprojektuotas šiaurėje, ir ne tik jis, bet ir dalis svetainės, o ten kur nepavyko suplanuoti gyvenamųjų patalpų, visur sumontuoti kondicionieriai, kurie realiai gelbsti. Rekuperacija dar ne viskas, deja deja.

Toliau rašo “Važiuojant per GUDELIŲ solidų gyvenamųjų namų kvartalą, pasukus kairėn, dešnėje lieka Hanner “Gudelių šilas”. Toliau kelias veda prie Griovių draustinio, kur savo naują gyvenimą pradeda “ Neries slėnio“ bendruomenė.” Verčiu į žmonių kalbą: užsiknisite stovėdami kamščiuose, o jau kai visi tame “slėnyje” susikurs naują gyvenimą, tai bus “batai”, neišsikapstysite iš to savo atokaus kaimuko. Ir kuo jau tas Gudelių solidus gyvenamųjų namų kvartalas? Buvau, mačiau, nesuprantu kur solidumas? Vilniuje yra keli solidūs kvartalai, bet tik ne Gudelių, atsiprašau, jei kažką dabar nuvyliau.

Sklypo kaina labai ženkliai sumažinta (buvo 86000), bet ir dabar tai tik svajonių svajonė tiek gauti, galima pamiršti. Vilniaus m. ir raj. sklypų kainos mažėja ir tendencija išlieka. Krizė jau ne už kalnų.

Rodyk draugams

barakuda

Barakudos išgyvena gilią krizę, sponsoriai nebenori, nebegali ir nebeturi iš ko jas išlaikyti, be to grįžta į šeimas (taupo finansus), v.ž. dosnieji gėrybių šaltiniai užsiraukė. Šokas ir ašaros. Psichologė jas konsultuoja ir dalinasi įvairiais vertingais patarimais: kaip nepalūžti, kaip išgyventi šį sunkų laikotarpį, ką veikti, kuo užsiimti. Viskas čia labai rimtai ;)

Rodyk draugams

Kol vis dar tęsiasi isterija dėl Vilniaus transporto pokyčių ir perpaišytų gatvių, kol netyla aistros dėl greitukų ir prakeiksmai Artūrui liejasi laisvai bei nevaržomai, stebiu šį ažiotažą iš tolo, per Safari langą. Ir su nerimu laukiu rudens. Nes tuomet grįš visi “piligrimai”, ir tarp jųjų būsiu aš, su savo kasdienine rutina + 2 vaikais, kuriems kasdien treniruotės bei kitokia užklasinė veikla. Ir įsiliesiu į tą chaotišką srautą. Ir prisiminsiu aš Artūrą drauge su kitais, bei Kastytį, kuris galbūt jau plauks kokia nors puta, pieno arba…

Broliai sesės, aš su jumis, mielieji. Galvojam galvojam, kaip gyvensim judėsim toliau. O tuo tarpu.. Įtampos metu įvyko nušvitimas. Nors toji idėja visai nenauja ir kadais buvo labai dažnai minima, bet šiandien, kai isterija dar nepasiekė kulminacijos (laukiam rugsėjo), dar yra laiko generuoti naujus Vilniaus transporto projektus. Metro, tramvajai - viskas aišku. Bet.. Kodėl neišnaudojus tokio puikaus, patogaus ir naudingo Neries upės vingio, apskritai Neries? Kuo Vilnius blogesnis už Veneciją? Minėtos gondolos, bet ne gondolose reikalas. Nors ir jos būtų visai į temą jei ką, kaip pramoga.

Venecijoje nėra troleibusų, tramvajaus, metro, nes miestas išsidėstęs ant vandens, tad yra vandens transportas ir vandens autobusai. Patogiu atstumu ir prie svarbių miesto objektų išdėstytos stotelės, tvarkingu ir dažnu periodiškumu plaukiojantis viešasis transportas, kaip tik šioje nuotraukoje jūs matote du skirtingomis linijomis plaukiančius atpažįstamus objektus, tai vandens autobusai:

Venecija

Kuo mes blogesni? Ir kuo Neris blogesnė? Kodėl mes negalime turėti tokių patogių vandens autobusų? :)

Neris

Juolab, kad upė nėra labai plati ir krantines taip pat turime, jas galima būtų pratęsti. Kaip ir įrengti stoteles abejose upės pusėse, kaip ir Venecijoje, taip ir Vilniuje, priplaukiant zigzago principu. Kad būtų galima iš vieno sostinės galo atplaukti į kitą, priešingoje upės pusėje. Galėtų būti ir “greitukai”, kaip ir Venecijoje, kurie sustotų ne visose stotelėse, o tik pačiose svarbiausiose, kur didžiausias ir pagrindinis žmonių srautas.

Jūs atsiverskite Vilniaus miesto žemėlapį. Ką matote? Tai gi, Neris vingiuoja “kiaurai”, Neris “užsuka” ten kur reikia. Svarbiausia dalis prasideda nuo Nemenčinės, tęsiasi pro Europos parką ir Laurų, Valakampių kvartalą (! O ką, juk visi žmonės :D ) taip pat, toliau Žaliųjų ežerų pusė su didžiausiais gyvenamųjų namų kvartalais. Toliau kabina Jeruzalės ir Verkių g. rajonus, Žirmūnai, Antakalnis, centras, Žvėrynas, verslo centrų koncentracija, Savanorių pr. kvartalai, Karoliniškės, Lazdynai, ties Lazdynėliais galima ir užbaigti. Bet gi ir Grigiškės visai į temą. Jūs pažiūrėkite koks neišnaudotas potencialas! Kiek apima rajonų ir kiek gyventojų galėtų drąsiai persėsti į viešąjį vandens transportą palikę automobilius saugiai savo kieme arba savame rajone, nesistumdydami troleibusuose ir autobusuose, nebereikėtų verkti dėl mikriukų. Juk tie vandens autobusai tokie patys autobusai. Su savais maršrutais - linijom, kurios nesidubliuoja arba dubliuojasi tik atitinkamose stotelėse. Ar gi nebūtų patogu gyventojams įlipti prie Žaliųjų ežerų, toje pusėje, o išlipti kad ir prie Baltojo ar Mindaugo tilto. Arba nuo Mindaugo tilto nuplaukti iki Lazdynų, kam reikės, tas išlips Karoliniškėse. Kai vairuotojai laksto iš vieno miesto galo į kitą, kai nervinasi stovėdami kamščiuose, jie galėtų išsidalinti ir savotiškai ištirpti alternatyvose. Būtų galima laisviau judėti.

Jokių kamščių, jokių sankryžų, šviesoforų, nieko. Romantika :) Turistai ir šiaip Vilniaus svečiai įsipaišantys į plaukiančiųjų srautus, norintys iš upės perspektyvos pažvelgti į gražųjį miestą, jau papildomas pelnas. Krantinėse įskurtu kavinukės, jaukūs bariukai. Romantika. Gondolos? Kodėl gi ne? Lai jos būtų lietuviško tipo, ne, kuršių gal neatkartosime, bet kažkas lietuviško.

Galbūt ši idėja utopinė, galbūt. Bet niekada negali žinoti, kas bus rytoj. Norisi pozityvo ir galbūt nerealizuojamų svajonių Vilniaus Grand Kanale :) Nes aš myliu Vilnių. Labai. Ir taip norisi jame ramiai gyventi, tiesiog ramiai, be stresų, be chaoso ir visuomenės isterijų.

Rodyk draugams