BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vilnius

Atvykėliams ir svečiams Vilniaus automobilių spūstys ir “kamščiai” įvairiose vietose, kartais neprognozuojamose, įvairiu paros metu (žinoma, išskyrus naktį, nors ir naktį gali pakliūti į tookį kamštį Senamiestyje, aplink Rotušę ir Vokiečių g., kai geras oras, ten renkasi visi kam nesimiega ir norisi šėlti) atrodo tokia klaikybė, vargas, beprasmybė, nesąmonė. Ir dar daugybė negatyvių patirčių.

Šiaip taip tik atrodo nežinantiems gyvenimo Vilniuje specifikos. Dauguma spūsčių yra greitai judančios ir čia labiau iš periferijos atvykusiems atrodo baisios. Na o tos, kurios kominės spūstys tikrai stabdo, jos sėkmingai apvažiuojamos kitais maršrutais. Nes Vilnius yra labai patogus strategiškai mąstantiems, galima labai greitai rasti daugybę kelių, ten pasukti, ten įsukti. Vilnius yra apvalus, čia daugybė gatvių raizginių, nėra taip, kad užstrigsi ir amen. Tiesiog reikia žinoti Vilnių ir greitai galvoje strateguoti maršrutus. Kas gimęs, augęs, kasdien skersai išilgai išnaršęs, tai greitai lekia ir aplenkia visas spūstis, kuriose kankinasi nevilniečiai atvykėliai. Arba stovi ten tie, kurie tingi važinėti kitais maršrutais. Arba tie, kurie nemoka strategiškai dėlioti maršrutų, apskritai nepažįsta miesto.

Patiko (3)

Rodyk draugamsKomentarai (3) apie "Vilniaus kamščiai, Vilniaus spūstys…"

  1.   Rosenkreuzer rašė:

    Neseniai Vilniuje įvedė pokytį - sumažino posūkius į kairę judriausiose gatvėse. Iš dalies tai sumažino spūstis ir pagreitino automobilių srautą, tačiau žiaurus fail’as jaučiamas, uždraudus suktį į kairę iš Ukmergės g. į Geležinio vilko gatvę. Didelis srautas norinčių sukti ar apsisukti, turi važiuoti link žiedo ir tas žiedas nuolat būna pilnas ir sunku persirikiuoti į dešinę pusę :) Taigi, iš Danske banko norint važiuoti namo Ukmergės g. Panevėžio link tektų daryti didelį ratą, bet kaip ir tu sakei, žinant Vilnių, galima rasti workaround’ų. Žmonės įsigudrino kilti į kalniuką ir važiuoti per gyvenamąjį kvartalą :D Vietiniai nėra patenkinti, bet kam dabar lengva :D

  2.   A.G rašė:

    O buvo laikai… kai mano automobilis buvo paslauga. Kaip sakoma, vos ir ne į tualetą važiuodavau su savo automobiliu. Jo jo. Kas buvo pražuvo. Miesto centre tad automobilio jau nebenaudoju, jei nėra krovinio kokio. Sveika, gera, - nors kaip ir viduramžiai, tuomet.

  3.   Subjektyvi rašė:

    Rosenkreuzer, svarbiausia, kad norint - įmanoma, viskas sėkmingai įveikiama, visos kliūtys. A.G, mano vaikai mokosi centre, tai ir visur pėstute kulniuoja arba viešuoju transportu, be problemų, neretai anas žymiai greičiau nuveža, nes maršrutai tiesesni, nei automobiliu, kur tose kryptyse draudžiamas eismas ar tik viena puse.

Rašyk komentarą