BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

virtuve

Kiek žmonių, tiek ir nuomonių bei daugybė argumentų. Kažkas rašo, kad virtuvė tėra pagalbinės patalpos, kitiems bendra erdvė yra daugiau minusų, nei pliusų. Kiekvienam savo. Ką apie tai manau? Patinka ir patogu gyventi tiek bendroje erdvėje, tiek ir atskirai, nes abu variantai ir patogūs, ir nepatogūs savaip, tad kadangi gyvenime pagyvenam tai ten, tai šen, pasidžiaugiam visais privalumais ir pakenčiam visus trūkumus, nes ne amžinai tas tęsiasi. Kad pagalbinės patalpos iš dalies sutinku, tačiau labiau nesutinku, nes gyvenimo būdas labai pasikeitė ir tai kas buvo aktualu tarkim viduramžiais, kai poniški namai ar dvarai turėjo atskiras virtuves, kur darbavosi personalas, o ponai poniškai valgydavo specializuotuose valgomuosiuose, o po to svetainėse ar židinio salėse elegantiškai gurkšnodavo visokius gėrimus, tai kam gyventi praeitimi. Galbūt kažkam ir dabar aktualu gyventi panašiai, bet realiai tai manau dauguma gyvenam visai kitokiu ritmu ir pasisėdėjimai su šeimai, draugais visai kitokio pobūdžio.

Atskiros virtuvės idėją palaikau tuo atveju, kai yra kartu su valgomuoju (toks variantas yra keliuose būstuose) arba nedidelis butas. Tada virtuvė yra papildoma normali patalpa, kur gali pabūti atskirai, susikurti jaukumą ir nekreipti dėmesio į tam tikrą gamybinę betvarkę, o be to netrukdo įvairūs prietaisai, kurie gamybos metu kelia triukšmą, netrukdo gartraukis, o svetainė atlieka tiesioginę - poilsio zonos funkciją ir privatumas, kad gali ramiai žiūrėti televizorių, net jei gartraukis dirbs ar koks kitas prietaisas. Todėl man labai patinka senesnės statybos butai, tą jau ne sykį rašiau, kad ten yra normalus prieškambaris, normali virtuvė, svetainė, miegamasis ar keli. Ir jie visi atskiri, o ne taip kaip dabar dažnai matau projektuose, kad prieškambario nėra, iš lauko patenki tiesiai į virtuvės zoną arba svetainę.

Bendra erdvė su sterilia virtuvės zona nebent bute gyvena vienas žmogus ar dviejų asmenų pora, labai retai gamina, o jei ir gamina, tai jokių ekstremalių patiekalų, arba kitas variantas, nedidelė virtuvė ir nedidelė svetainė - nieko gero, o sujungus galima patogiau zonuoti ir liks vietos normaliam stalui, kuris priglaus būrį draugų. Tai gi, viskas susiveda į gyvenimo būdą bute, kokie konkrečių žmonių poreikiai bei ritmas. Svetainės paskirtis labai įvairialypė, jau nebe tie laikai, kai sekcijos, sofos ir foteliai stovėdavo lyg ekspozicijoje ir ten prisėsdavo taip retai, kad net gobelenai per 20 m. nesusidėvėdavo. Todėl dabar yra kitaip, kai yra bendra patalpa su virtuve ir valgomuoju, ta erdvė tampa tikra šeimos susibūrimo ir gyvenimo zona, kur neatsiejama vienas nuo kito.

Name net negalvojome apie atskiras erdves, pagrindinę “generalinę” darėme bendrą: virtuvė, valgomasis, svetainė. Nes kam reikia privatumo, tai yra kiti kambariai, o kai susiburiame visa šeima prie stalo, tai patogu, kai virtuvė čia pat, o pvz. dar ryte didelis televizorius “laba rytą” transliuoja. Na, o ir kai svečiai namie, tai kiti patogumai, ypač kai ilgas vakarėlis, tai kas ant sofučių susėdę, kas prie stalo, kas virtuvėj sukinėjasi ar prie salos. Daug vietos, tad kai susiburia didoka kompanija, nei ankšta, nei varžo, o tiesiog laisva atmosfera ir nereikia kažkokių įsipareigojimų. Be to būna tokių susibūrimų, kai dalis svečių dalyvauja gamybos procese, tai taip pat didelės erdvės ir virtuvės privalumas, nes vyksta tūsas, o tūsas mėgsta būti nesuvaržytas.

Savotiškas mitas, kad gaminant namie tik atskirose zonose išvengiami kvapai. Kaip tuomet tie kvapai atsiranda laiptinėse? Juk kokie patiekalai tą dieną gaminami pas kaimynus, jaučia visi eidami pro šalį, o jei dar langai atviri… Todėl manau, kad jei gamini namie, na normaliai gamini, tai gaivos tuo metu tikėtis beprasmiška. Net jei gartraukis krioks.

Patiko (1)

Rodyk draugamsKomentarai (1) apie "Virtuvė - bendra su svetaine ar atskirai? Privalumai ir trūkumai"

  1.   virtuves baldai vilniuje rašė:

    Aš jokių privalumų nematau atskirai įrengiant virtuvę ir svetainę. Mano namuose jos sujungtos ir tas man labai patinka. Tik virtuvės ir svetainės baldai turėtų būti suderinti.

Rašyk komentarą