BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Biografinė drama apie JAV homoseksualų lyderio, politiko Harvey Milk gyvenimą ir kovą už gėjų teises, iš esmės už žmogaus teises. Tuo pačiu atskleidžiamas asmeninis herojaus gyvenimas, dramos, išgyvenimai, praradimai. Filmas pripažintas kritikų ir laimėjęs du Oskarų apdovanojimus. Aktoriaus Sean Penn vaidyba puiki, įtikino. Neveltui vienas iš apdovanojimų atiteko S. Penn už vyro vaidmenį. Sakyčiau tiesiog tobulas prototipas, žvelgiant į istorinius tikrojo H. Milk gyvenimo epizodus, užfiksuotus nuotraukose.

Kas mėgsta biografinius filmus, o ypač revoliucinio pobūdžio, tiems patiks, o kur dar autentikos - to laikmečio ypatumai ir grožis. Kas vyko tuo laikotarpiu, tai 1970-ieji ir vėliau, sukėlė tikrą ažiotažą ir perversmą iš esmės. Gėjų eitynės (jau tada jos buvo savotiškos), teisė dalyvauti politikos arenoje, dirbti pedagogais ir kt. pokyčiai. Švietėjiška veikla perauganti į aktyvią propagandą, tradicinės vertybės vs. gėjų lozungus, dėjosi įdomūs dalykai. Neblogas švietėjiškas filmas bendram išsilavinimui, kad žinoti, kas vyko, kaip prasidėjo homoseksualumo lafa periodas, kokie užkulisiniai politiniai žaidimai buvo žaidžiami, kokie svareliai tampomi, kad tos gėjų teisės taptų tokiomis, kokias jie dabar turi ir dar su kaupu. Sukelia tokias dviprasmiškas nuotaikas, nes kažkodėl žiūrint iš dabarties taško atrodo, kad nemažai ten buvo pagražinta, ta biografinė linija. Ne, parodė, kad ne visai švariais metodais H. Milk ir Co. kovojo už gėjų teises, bet kažkas daug labiau skandalingo buvo nutylėta. Sąmokslo teorija, tebūnie. Bet jaučiasi tas realybės pagražinimas.

Patiko (0)

Rodyk draugamsKomentarai (3) apie "Biografinė drama ‘Milk’"

  1.   troy rašė:

    Nepainiokite žmonių - žmogaus teisės ir gėjų propaganda - ta i ne tas pats.

  2.   Subjektyvi rašė:

    O kaip aš painioju? Filmas ir apie tai, ir apie tai. Bent jau mano subj. nuomone. Kažkada ir moterys turėjo “savo vietą” visuomenėje.

  3.   Laura rašė:

    Seniai norejau pasiziuret si filma. Tik reikia prisiruost. :)

Rašyk komentarą