BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
Šis filmas apie garsiausią Rusijos finansinį aferistą, matematikos genijų, keistuolį, jis tiesiog negalėjo nepasirodyti. Apie Sergėjų Mavrodį ir jo finansinę piramidę “MMM”, jo sukurtų spalvingų bilietėlių epochą, kai doleris buvo vertas “MMM” popierėliui… Keista, kad filmas pasirodė tik dabar. Bet skaitant šių dienų aktualijas apie “Mamontovą” ar žiūrint įvairius TV šou, kur jis gausiai dalindamas interviu net dabar vengia atskleisti tam tikras detales iš tų laikų, supranti, kad viskam savas laikas. Ir tiesai, kas ištiesų įvyko su S. Mavrodžio areštu, dingusiais pinigais ir “Gazpromo” akcijomis, kas už to slypi, dar nelaikas.
Biografinis - dokumentinis filmas paremtas tikrais faktais, rodos turėtų būti sausas ir neįdomus, tačiau viskas kitaip. Tai stiprus filmas ir menine prasme, net keista, nesitikėjau, kad jis bus būtent tokiu. Visiška autentika, idealiai perteiktos nuotaikos, tie laikai, ta nuotaika, “лихие 90-е”, ta pompastika, kaip sakoma “хороший понт — дороже денег”, tačiau šiek tiek įpinta šiuolaikiškų momentų, fantazijų, aštrumo, neegzistuojantys personažai, kriminaliniai elementai. Gal dėl to, kad šis filmas būtų įdomus jaunąjai kartai, kuri nelabai ir žino, kas gi buvo toji galingoji “MMM” finansinė piramidė.

Įdomus paties S. Mavrodi gyvenimas - gyvenimo būdas, kaip jis gyveno realiai valdydamas kone ketvirtį visos Rusijos biudžeto, kokią įtaką jis turėjo… Kad jo mėgstamiausias gėrimas kefyras. Filmo “vinis” ir rišamoji grandis - kodėl jam pavyko per tokį trumpą laiką, su šūkiu “šiandien visada brangiau nei vakar”, sutraukti tiek daug indėlininkų, kurie tikėjo stebuklingai augančia “grąža”. Čia tas mūsų liūdnai ir skandalingai pagarsėjusių banko “Sekundė” ir EBSW variantas, bet čia tik gėlelės, palyginus su Rusijos mąstais, kai indėlininkų net 20 mln… Tai žmogiškosios nuodėmės - godumo iškėlimas ant piramidės viršūnės. Tiesa, kažkas spėjo iš to užsidirbti, laiku atsiimdamas indėlį. Žaidimas nebuvo tik į vienus vartus.

Rekomenduoju šį filmą. Ypač tiems, kurie dar pamena legendinį “MMM”, dar pamena tą ažiotažą, kai viskas griuvo ir visa media tiesiog plyšo nuo to. O kas nori sužinoti apie naująjį MMM finansinį žaidimą, gali pasiskaityti МММ-2011 (”Мы Можем Многое - 2011″) ir dar čia.  Gal tai dar vienas šansas praturtėjimui. :)

Apie filmą kūrėjai: “Фильм основан на реальных событиях.
Никому неизвестный математик-одиночка, объявив о создании МММ, начинает печатать и продавать собственные акции по принципу - «сегодня всегда дороже, чем вчера». Невиданная по масштабам рекламная кампания, тысячи пунктов продаж и миллион новых вкладчиков каждую неделю. Счет поступающих в МММ денег ведется комнатами и вагонами…
Сразу после ареста руководителя МММ из головного офиса в неизвестном направлении было вывезено 17 грузовиков с наличными деньгами. Пакет акций Газпрома, принадлежащий МММ, тоже бесследно исчез.  Слишком много вопросов, слишком много тайн…
Oficialus filmo puslapis.

Patiko (8)

Rodyk draugamsKomentarai (10) apie "Biografinis filmas ‘PiraMMMidė’ (’ПираМММида’)"

 1.   atfatf rašė:

  Ui, ačiū už rekomendaciją. Aš dar pamenu MMM, tai man baisiai įdomu. Ieškosiu pažiūrėti.

  O, beje, kas apie Mamontovą? Retokai TV pažiūriu. Mamontvas vienas iš mano dievaičių (jei taip galima pavadinti).

 2.   Subjektyvi rašė:

  Nėr už ką ;) “Mamontovas” - tai filmo personažo vardas, Mavrodi prototipas. Ten gi visi pervadinti, nes ir valdžia buvo įsisukusi, ir generolai. Nevadins gi tikraisias vardais :D

 3.   atfatf rašė:

  :)))) O aš galvojau apie mūsų Andrių Mamontovą :))))

 4.   Subjektyvi rašė:

  Ne ne, tiesiog sutapimas. O Mamontovo pavardė nelietuviška. Paties S. Mavrodi įdomi kilmė, labai mišri: ukrainietis, graikas, rusas.

 5.   inas rašė:

  Dėkoju už puikų filmo pristatymą, kurį skaitant ateina noras pasižiūrėti šią istoriją. :)

 6.   Filmas “PiraMMMidė” ir MMM-2011 rašė:

  [...] ‘PiraMMMidė’ (’ПираМММида’) rekomendavo subjektyvi, pas ją apie filmą galimą gražiai ir detaliai paskaityti. O aš parašysiu savas mintis po jo. [...]

  [WORDPRESS HASHCASH] The comment’s actual post text did not contain your blog url (http://subjektyvi.blogas.lt/biografinis-filmas-pirammmide-%d0%bf%d0%b8%d1%80%d0%b0%d0%bc%d0%bc%d0%bc%d0%b8%d0%b4%d0%b0-4401.html) and so is spam.

 7.   inas rašė:

  Vakar peržiūrėjau šį filmą ir ,manau, kad tavo įrašo dėka jį pasižiūrėjau taip greitai ( o ne kada nors). Filmas iš tiesų vertas dėmesio ir tinkamas gana plačiam žiūrovų ratui. Mano supratimu jis pakankamai gilus ir ne lėkštas. Puikiai praleidau laiką ir nuoširdžiai dėkoju. :)

 8.   atfatf rašė:

  Jep, aš ir pažiūrėjau ir dėkoju, pats kažin ar bučiau pastebėjąs jį.

 9.   pirkeja rašė:

  Matytas filmas, tikrai vertas skiriamo laiko.

 10.   Filmas “PiraMMMidė” ir MMM-2011 | ATF dienoraštis rašė:

  [...] Kinas, MMM Filmą ‘PiraMMMidė’ (‘ПираМММида’) rekomendavo subjektyvi, pas ją apie filmą galimą gražiai ir detaliai [...]

  [WORDPRESS HASHCASH] The comment’s server IP (192.0.82.135) doesn’t match the comment’s URL host IP (192.0.78.13) and so is spam.

Rašyk komentarą