BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
“Naujausia Vilniaus mažojo teatro premjera – spektaklis „Manno laimė“ – sukurtas pagal ankstyvąsias garsaus vokiečių rašytojo, Nobelio literatūros premijos laureato Thomo Manno noveles. Novelės „Valia būti laimingam“, „Nusivylimas“ ir „Kerštas. Novelistinė studija“.” Režisierė – Gulnaz Balpeisova. Kalu kol šilti šio vakaro spektaklio įspūdžiai.

Patiko aktoriai, dekoracijos ir gyvo garso violončelės melodijos. Pastaruoju metu VMT dažnai naudoja šį labai neblogą spektaklių paspalvinimo motyvą - gyvą garsą, tad jau nebe stebina, bet vis tiek malonu.

Spektaklis nepatiko, ir, mano, žinoma, lai subjektyviu vertinimu, tai vienas silpniausių Mažojo teatro spektaklių jo repertuare. Vos vienos dalies, vos pusantros valandos, o tuo pačiu toks ilgas… Ne, ne laiko prasme, o turinio. Tai buvo taip nuobodu, toks primityvokas savo siužetu, kuris toks banalus, kad norisi net verkti nuo jo banalumo, vis kirba mintis, na kada tai baigsis, kiek gali vargti šaunūs aktoriai, kuriems tenka toks vargas - išlaikyti pauzes, pasakyti žodį, išmaigyti molį.

Ir tame visame procese pradėjau net abejoti, ar tikrai vokiečių rašytojas T. Mannas buvo toks primityvus. Nesu skaičiusi jo kūrybos, tad susilaikysiu nuo tolimesnių rašytojo novelių vertinimų, tad vertinu tik spektaklį “Manno laimė”. Tie tokie rodos dirbtinai ištempti monologai ir dialogai, kad laukiau tos pabaigos, nes neblogai migdė, ypač pabaigoje.

Šis spektaklis labai tiktų jaunimui, dar nelabai daug mačiusiam žiūrovui arba tokiam žiūrovui, kuriam norėtųsi kažkuo paspalvinti nuobodžią rutiną, tad štai toks spektaklis, dar viena proga užsidėti “varnelę”, kad buvo teatre, ne per ilgai, pusantros valandos. Pailsėjo, pamiegojo, nieko pernelyg negavo. Tad nerekomenduoju “Manno laimė” kokybiškų spektaklių gerbėjams, taip pat tiems, kurie nenori nuobodžiauti, knapsoti, migdytis, nekantriai laukti pabaigos, o prasmingiau galėtų praleisti tą vakarą.


Rodyk draugams