BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Tokia proga “Tragikomedija Tarandėje: kaimynė apskundė „nelegalias“ statybas”
Tad keletas pastebėjimų apie Tarandę, ten kažkada gyveno mano draugė, tad buvau dažnas svečias tuose kraštuose.

Teatleidžia man ir nepyksta šio rajono gyventojai, na taip “giliai širdin” nereikia, tai ką dabar rašysiu, tai tiesiog mano asmeniniai pastebėjimai ir patirtis. Man niekada nepatiko ta kryptis, niekada. Nepatinka daugelis tos pusės rajonų, kaip vieni nykiausių Vilniuje, nepaisant tam tikrų sentimentų ir nostalgiškų momentų, bet kalba dabar bus apie naujakurius ir naujos statybos namus, kurių dalis jau gerokai nebe nauji, bet Nepriklausomybės vaisiai vis tiek man asmeniškai vis dar nauji. Apie kitus rajonus nerašysiu, nes iš esmės tai tiks bet kuriam ten esančiam, bet apie Tarandę, kaip neva prestižinį rajoną su atitinkama sklypų kainodara, būtent apie Tarandę pasidalinsiu. Nesuprantu kas ją tiek išbrangino, sąžiningai rašau, nesuprantu. Niekada negyvenčiau, net jei nemokamai pasiūlytų gyventi, nebent neturėčiau kur ir būtų beviltiškas variantas. Kaip sakoma, kad šuo ir kariamas…

Rajonas tiesiog žemiau vidutinio. Nei gamtos grožio, nei peizažų, nieko. Laukai laukai, namai namai. Iki miesto centro - toli toli. Amžini rytiniai kamščiai ar į miestą, ar vakare po darbų, amžini. Panorama važiuojant į jį ir iš jo - nykių nykiausia pramoninė, nei vieno gražaus pastato, nei medžių, nei miškų, nei upių, nieko, vien betonas ir asfaltas, dėžės - parduotuvės. Tiesiog važiuoji per nykumą namo, nėra kur akis paganyti.

Tarandėje vaikštinėti nėra kur, o jei jauna mama su mažais vaikais, tai gyvenimas tik savam kieme ir išeiti už jo ribų na nėra ko, nėra kur. Dar visai neseniai kvartalai formavosi chaotiškai, nebuvo suformuotos normalios gatvės, tvarkingi kvartalai, nes sklypai buvo pardavinėjami šen bei ten, tad statybos vyko visur, šen bei ten, vaizdas, kad ten amžinos statybos, o gatvės - bekelės labai įprastos akiai. Dulkės, purvas, žiemą loterija - išvažiuosi ar neišvažiuosi iš namų, be automobilio (tiksliau automobilių, jei šeima) ten veikti nėra ką. Senokai nebuvau, bet žiūrint į nuotraukas, tai nelabai kas ir bepasikeitę. Prie progos reikės užsukti panaršyti.

Statyba. Kiekvienas nori būti poniškesniu vienas už kitą, sklypai iškelti ir kas turi ambicijų, tai iškelia dar aukščiau už kaimyno. Tad ant kalvelės prie kalvelės, jei kalva organiškai, tai ją dar labiau iškelia kad būtų spuogas. Statyba, kaip ir šiame straipsnyje, yra chaotiška, nenormali, o valdininkai, kurie suteikia leidimus gyvenamųjų namų kvartaluose statyti gargarus - kotedžus ir panašias nesąmones yra nusikaltėliai prieš visus, ypač prieš senbuvius. Koks gali būti prestižas ir romantika ten, kur neprognozuojama būsima kaimynystė??? Tokie dariniai turi būti bendrame plane, kažkokia kontrolė, na negalima gyventi kaip kokiame laukinių krašte, kur už tvoros “nors ir tvanas”.

Su tokia neprognozuota kaimynyste susidūrė ir mano minėta draugė su šeima iš Tarandės. Jie kažkada įsikūrė naujos statybos namų kvartale, kai veik vienu ritmu ramiai kūrėsi tos gatvelės namų kvartalas. Gyveno jie ten net nežinau kiek metų, bet gan ramiai, ir staiga, tiesiai už tvoros, priešais terasą (na kur romantika ir saulėlydis), gretimame gan nedideliame sklype išbogino berods 10 ar 12 kotedžus ar sublokuotus namus (gal ir mažiau, siaubo akys gi didelės), didžiausius, trijų aukštų su mansardom. Įsivaizduojate tą siaubą? Tad pabandykite. Va tiesiog. Tai gi kažkokie apsukrūs veikėjai sumąstė, kad ten jiems ideali vieta, tobula. Ir valdininkai, žinoma, su pasičepsėjimu palaimino tokio gargaro statybas.

Nerašysiu senbuvių nuotaikų, tikriausiai ir taip suprantate, kad gerumo čia nei lašo. V.ž. draugė ten nebegyvena, štai tokia atomazga. Kad įsivaizduotumėte, kaip atrodo panašūs kotedžai, radau keletą pavyzdžių http://www.archlp.lt/?Article=1835

Ten yra ir daugiau paspaudus nuorodas portfolio. Tai čia tik viena firma, o kiek jų dar? Googlėj suvedus “Tarandė” parodo tiek ir tiek panašių ir kitokių. Miela? Norėtumėte, kad jums saulę amžiams uždengtų tokie neprognozuoti, nenuspėjamų dizainų ir nesapnuotos architektūros “namukai”, kur net krapui neužteks šviesos, amžinas šešėlis, ir kiekvienas naujojo kotedžo gyventojas stebėtų jūsų gyvenimo realybės šou? Kokie dar gultai su maudymukais kieme, kokie? Jokios ramybės, jokios romantikos. Tai kam reikalingas toks namas, kuriame gyvenant neturėsi jokio privatumo ir laisvės papūgoms? Debilizmas ir tiek.

Tad iki šiol nesuprantu, kodėl Tarandės sklypų kainos tokios, lyg sklypai būtų prestižiniame rajone? Kur tas prestižas?

Patiko (17)

Rodyk draugamsKomentarai (3) apie "Tarandė. Vienas nykiausių rajonų Vilniaus mieste"

 1.   Linoreta rašė:

  Aš tave visada skaitau, ir visada skaitysiu.

 2.   Cha rašė:

  Šiaip įdomi istorija ten su tais “kotedžais”-butais.
  Kaip man pasakojo vienas brokeris, tie “kotedžai” ar jų dalis net nėra priduoti valstybinei komisijai, o juose jau gyvena žmonės. Nežinau kiek tam yra tiesios, bet šiaip sau manau nekalbėtu… Klausimas kodėl? Atkreipkite dėmesį ir į užstatymo tankumą… Keistoka? Ir man. Kaip gi gauti tokį leidimą statyboms ir dar paskui priduoti komisijai? Gal kada mūsų “sąžininga” žiniasklaida pagaliau nustos rašyti apie kitų šalių problemas, bet pasidomės kas darosi Vilniuje :)

 3.   Cha rašė:

  Nors ne, pažiūrėjau nuorodą, ne tie čia butai. Bet, kaip jau supratau ten tokių daug dabar statoma :)

Rašyk komentarą